Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Päike, tuul ja vihm teevad liiga? Telli markiisid!

Ülle (34) jutustab, millistest igapäevamuredest ja ebameeldivatest üllatustest markiisid teda säästnud on.

„Mulle on alati meeldinud, kui tubades on palju valgust. Maja ostes tahtsin tingimata sellist, mille elutoa aknad oleksid lõuna poole. Eriti tore oli, et elutoast läks uks avarale terrassile. Hakkasin kohe mõtlema, millise mööbli ma sinna paigutan ja millised lilled kastidesse kasvama panen.

Terrassimarkiisid (1)Kolisime sisse oktoobris ning kogu sügise ja talve olin väga rahul. Aga juba märtsis hakkas häirima, et ereda päikesevalguse käes oli ebamugav televiisorit vaadata.

Või kui tõin süle­arvuti elutuppa, et mängiva lapse juures istudes natuke ka sõpradega suhelda, siis oli ekraani ebamugav vaadata isegi siis, kui valgus sellele otse peale ei paistnud.

Kahe kuu pärast oli selge, et niimoodi enam edasi elada ei saa, ning tellisime korralikud poolpimendavad rulood. Televiisorit vaadata ja arvutiga töötada oli nüüd mõnus, aga kui kardinad olid ka keset päeva ees, siis tekkis tunne, et ikka kestab lõputu pime talv.

Ühel augustipäeval läksin koos lapsega tema lasteaiasõbra sünnipäevale. Laud oli kaetud terrassile ning sel ajal kui lapsed aias ringi jooksid, said täiskasvanud mõnusasti juttu ajada. Me ei pannudki tähele, millal taevas pilve läks, alles esimesed vihmapiisad tõid meelde, et istume ju lageda taeva all. Hakkasin juba nõusid tuppa tassima, kui perenaine andis märku, et seda pole vaja teha. Paari liigutusega tõmbas ta terrassi kohale varikatuse. Ja kohe tabasin end mõttelt: miks ma ometi ise selle peale pole tulnud, et terrassi kohale markiis panna!

Pärast markiisi paikapanemist tundus, nagu oleks meile üks tuba juurde tekkinud. Sain nüüd terrassitoolide peale panna mugavad padjad, sest koos markiisiga tellisime ka tuule-, vihma- ja päikeseanduri ning pole vaja karta, et kui kodust ära oleme, siis kastab vihm padjad märjaks või lõhub tuul markiisi hoopis ära. Väga mõnus on suveõhtutel terrassil istuda, eriti kui kerge soe vihm vastu varikatust rabistab…“

Markiisid muudavad ka sinu rõdu või terrassi hubaseks paigaks, kus saab värsket õhku nautida soojadest aprillipäevadest kuni septembriõhtuteni.

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist