Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Mootoriga markiis – milline valida ja kuidas paigaldada?

Markiis on raamile kinnitatud spetsiaalkangast vari, millega kaitstakse tube, rõdusid või terrasse päikese, vihma ja tuule eest. Mootoriga markiisid on tänapäeva mugavus, mis ilusa suvega igati sobib. Kirjutame lähemalt iseavanevate varjualuste eelistest ja võimalustest.

Lahtirullitav või mootoriga markiis?

Markiiside paigaldamine

Jätkame sel kuul mootorite teemal, aga läheme seekord õue. Mootoriga markiisid on mugavus, mis ilusa suvega igati sobib. Kirjutame lähemalt iseavanevate varjualuste eelistest ja võimalustest.

Õiget vastust tead ainult sina, sest see sõltub sinu kasutamisharjumustest. Kui sageli sa ruumi, mida markiis katab, kasutaksid? Kui vajad varjualust mõneks sõpradega õhtuks või pidulõunaks sugulastega, siis võib käsiajamit eelistada. Käsiajamiga markiisi on lihtne avada ja sulgeda vastavalt soovile.

Mootoriga markiisid on avatavad eemalt või sobivast punktist. Kui lisaks peopidamisele käiksid terrassil või rõdul regulaarselt lugemas, mediteerimas, või söömas, siis mootoriga ruloo kulub kindla peale ära.

Kas kasutaksid markiisi pigem valguse reguleerimiseks toas? Mootoriga markiiside avamiseks ei pea välja minema või näiteks anduriga isegi eraldi nuppu vajutama. Nii ei pea end laskma häirida vihmasabinast või päikeselõõsast, ega nende tõttu enda tegemisi oluliselt segama – lihtsalt vajuta ja oledki hubaselt varju all või varjutatud toas.

Aga avamismeetod?

Telis Soliris RTS pultMootoriga markiisid avanevad üldjuhul kahel viisil, milleks on:

  • Lüliti – paigalda sinna, kus sul seda kõige mugavam kasutada on.
  • Pult – ava markiis kaugelt või lihtsalt mugavast asendist.

Siin aitab valida taas markiisi funktsioon (valguse reguleerimine vs varjualune) ja kui sageli sa seda kasutaksid (vabal ajal üldiselt või erilistel sündmustel). Markiisi on võimalik kontrollida ka rakendusest või nutikast tsentraliseeritud süsteemist.

Erinevate Somfy nutikate avamismeetodite kohta loe lisaks siit!

Markiisi paigaldamine

Markiisi paigaldamine ei vaja eriteadmisi ega -oskusi. Markiisiga on kaasas paigaldusjuhend ning vajalikud detailid, mille abil on kerge markiis ise üles panna. Küll aga tasub enne markiisi tellimist mõned üksikasjad läbi mõelda.

Mida teha enne?

Kui kavandad rõdu või terrassiga maja ehitamist, siis oleks hea kohe alguses arvestada sellega, et võib-olla soovite nende kohale panna markiisi. Et markiis kinnitub seina külge vaid ühest servast, siis on seinale langev koormus päris suur ning vajaliku seina­tugevduse peale peaks mõtlema juba projekteerimise käigus.

Markiisi tellimisel pead teadma, millist kokkupanemisviisi eelistad. Iseenesest ei ole käsitsi juhitav mehhanism midagi rasket. Küll aga on puuduseks see, et kui kodunt ära olles tõuseb tugev tuul, siis ei ole kedagi, kes markiisi kokku paneks ning nõnda saab see asjatult räsida.

Mootoriga markiisid

Sellepärast soovitame valida markiisile elektriajam, mis on ühendatud vähemalt tuuleautomaatikaga (ja kui juba, siis miks mitte ka päikese- ja vihmaautomaatikaga). Kindla peale on üks kõige mugavamaid viise organiseerida oma markiisi liikumist see, kui see ise end vastavalt ilmale avab. Mootoriga koos on võimalik kasutada andurit, mis vihma või päikesevalguse peale markiisi lahti teeb.

Jäid terrassil lesides magama? Äkiline vihm ei pea und rikkuma, sest markiis on juba jõudnud sind selle eest varjata. Päike särab liigselt tuppa? Andur tabab õige hetke ja säästab ruumi palavusest.

Kui soovid, et akna all, terrassil või rõdul oleks suviti veelgi mõnusam, siis just mootoriga markiisid on võimalus seda luua.

Loe lisaks: „ Soeta sel suvel markiisid koju, suvilasse või maamajja!”

Mida arvesse võtta?

Markiisi paigaldamisel pea meeles:

  • Markiisi võib kinnitada nii seina kui katuse külge eeldusel, et pind, millele konstruktsioon toetub, on piisavalt tugev.
  • Markiisi kaldenurk peaks olema vähemalt 25 cm ühe meetri kohta, muidu võib suurema saju korral vesi kangale koguneda.
  • Markiisi paigalduskõrgus sõltub selle pikkusest ning kaldenurgast.
  • Kasseti korpus on kaetud plastkilega, et kaitsta seda paigaldamisel tekkivate kriimus­tus­te eest. Kui markiis on kinnitatud, võta kile ära.
  • Paigaldamise ajal peab markiis olema suletud olekus ja kõik liigendid fikseeritud asendis.

Kuidas markiisi hooldada?

Markiisid

Markiisi konstruktsioon peab vastu paarkümmend aastat ning kangas vähemalt kümme aastat, aga selle eelduseks on, et markiiside paigaldamine ja hooldamine on tehtud kõiki nõudeid järgides.

Markiisi kangas on valmistatud akrüülkiust ning immutatud fluorosüsiniku ning teflon-kaitsevahendiga. See tagab kanga vee- ja pleekimiskindluse ning kaitse määrdumise eest. Et kanga kaitsekihti mitte rikkuda, ei tohi seda pesta survepesuriga.

Enamasti piisab tolmu ja mustuse eemaldamiseks sellest, kui kangast kergelt harjata, vajadusel võib kasutada švammi ja neutraalset pesuvahendit. Kui markiis kokku pannakse, siis peab kangas olema kuiv (või tuleb see esimesel võimalusel kuivamiseks lahti tõmmata), muidu võib kangale tekkida hallitus.

Rohkem markiisi kodustest kasutamisvõima­lustest loe siit ja meie varasemad tehtud tööd leiad siit.

Kui sul on küsimusi markiiside paigaldamise kohta, siis võta meiega ühendust!

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist