Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Tekstiilkardinad

magamistoa kardinad
sinised kardinad
aknakatted

Tekstiilkardinad on läbi aegade populaarseimad aknakatted, millede juures kanga ilu ja kardinate disain on sama tähtsad kui nende kasutusotstarve.

Kardinatekstiilid on viimastel aastakümnetel läbi teinud peadpööritava arengu, tuues endaga kaasa kõrgtehnoloogilised kangad, uued kollektsioonid igaks hooajaks ning võimalused sisustada väga erinevaid interjööre. Tekstiilkardinaid kasutatakse üha enam ka kontorites, sest kangad on kergelt hooldatavad ning on valitavad vastavalt ühiskondlike ruumide nõuetele (levinuim neist tulekindluse või raskestisüttivuse nõue).

Lisaks ruumile oma aktsendi lisamisele on tekstiilkardinad ka suurepärased valguse- ja temperatuurireguleerijad. Pimendava voodriga tekstiilkardin laseb magada ka valgel ajal ning paksust raskest materjalist voodriga kardinad elimineerivad klaasipinnalt õhkuva külma. Või toovad õhulised ja heledad materjalid väikesesse või hämarasse ruumi valgust ja õhulisust.

Kardinate kihiline kombineerimine teiste aknakatetega annab veelgi rohkem mänguruumi. Ruloo kombinatsioonis tüllkardinaga võimaldab nii varjata kui valgustada. Roomakardin koos samast materjalist külgkardinatega tekitab päeval aknale kena ühtse raamistuse, õhtul aga sulandub kauniks tervikuks. Selliseid variante võib leida mitmeid ning igasse ruumi oma. Meeles tasuks siiski pidada, et pigem soosib aeg lihtsamaid vorme ja rõhutab materjali ilu kui vastupidi.

Köögi Kardinad

Tekstiilkardinate tüübid

 • Tüllkardinad

  Õhulisest materjalist kardinad, mis varjavad päevasel ajal vaadet siseruumidesse, lubades siiski pilgul välisruumi haarata. Pimedal ajal vajavad varjamiseks lisakardinaid – näiteks rulood, voldikkardinat või külgkardinaid.

 • Külgkardinad

  Kõige laialdasemat materjalivalikut võimaldavad aknakatted. Võib kujundada kantidega, kardinapaeltega (erinevad voldid), öösidega (kardinapuudele, dekoratiivne ja vastupidav), riputusaasadega. Saab lisada erinevaid dekoratiivseid paelu, narmaid. Võib valmistada voodril või ilma voodrita.

 • Ülaosad

  Drapeeritud või sirged ülaosad valmistatakse kas varjama kardinasiini või dekoreerimiseks. Sageli kasutatakse ka ainult tekstiilist ülaosa kombinatsioonis mõne tehnilist laadi kardinaga või roomakardinaga. Klassikalises vormingus väga lopsakad. Võivad olla kujundatud ka vabas vormis ülevisetena.

 • Tekstiilist roomakardinad

  Roomakardinad on tehnilised kardinad, mis saavad pehmema ilme tänu tekstiili kasutamisele. Tõstemehhanism ja muud tehnilised osad on täielikult varjatud kangaga, mis on selle kardinatüübi eeliseks. Roomakardina põhitunnuseks on kumerduva allservaga voltide moodustumine kardina ülestõmbamisel. Valmistatakse kas nöör- või kettmehhanismiga, saab juhtida ka mootoriga. Materjalidest on kasutatavad nii paksemad kui õhemad tekstiiid, hea tulemuse saab puuvillaste kangastega. Siia alla kuuluvad ka austria ja prantsuse kardinad, mis on lopsakate voltidega ning valmistatakse roomakardina mehhanismi baasil.

 • Tekstiilist paneelkardinad

  Väga geomeetrilised ning lakoonilised, sobivad hästi ka ühiskondlikesse ruumidesse. Väga hästi tuleb nende puhul esile suuremustriliste või söövitatud kangaste kaunidus.

Tekstiilkardinad magamistoale

Kuidas valida sobivad tekstiilkardinad?

Koju või kontorisse uute aknakatete valimine võib tunduda esmapilgul lihtne – mõõdad akna ära ja otsid kauplusest sobivad tekstiilkardinad. Tegelikkuses see nii kergelt üldjuhul ei lähe, sest erinevaid faktoreid aknakatete valikul on palju: kardinate stiil, kangas, värv, erinevad paigaldamise võimalused jne. Lisaks soovid sa tõenäoliselt aknakatteid, mis sinu kodu või tööruumide sisustusega ka ideaalselt sobituksid.

1. Uuri värvipsühholoogiat

Värvid meie ümber mõjutavad meid igapäevaselt, olles heaks vahendiks, et inspireerida ja meeleolu muuta, tekitada optilisi illusioone või lihtsalt ruumis soovitud atmosfääri luua. Näiteks heledad toonid loovad üldjuhul avarama mulje, punane värv köögis suurendab söögiisu, kollased ja oranžid toonid mõjuvad positiivselt ja ergastavalt.

2. Kasuta detaile, et erinevad toonid omavahel siduda

Kui soovid kasutada erinevaid toone, siis ruumis olevad esemed ja muud detailid on heaks vahendiks, et toonid omavahel siduda. Näiteks kui seinad on sinised ja soovid akende ette panna roosad kardinad, siis kasutada roosa ja sinisega vaipa või diivanipatju.

3. Arvesta ruumi otstarbe ja kasutajatega

Lisaks värvide sobitamisele on oluline, et tekstiilkardinad sobiksid hästi ka ruumis viibijatele. Näiteks kui sul on kodus lemmikloomad ja väiksed lapsed, tasub valida aknakatted, mida on hõlbus puhastada. Kui ruum vajab igapäevaselt koristamist, on praktilisemad veidi lühemad aknakatted, mis ei sega põranda harjamist või tolmuimejaga vaiba puhastamist.

4. Säästa energiat laiade ja kõrgete tekstiilkardinatega

Tekstiilkardinad on ühed energiasäästlikumad aknakatted, hoides talvel klaasidelt õhkuvat külma eemal ja suvel ruume liigse päikesevalguse ning ülekuumenemise eest kaitstes. Efekt on tugevam, kui tellid aknakatted, mis ulatuvad tublisti üle aknaorva ja katavad selle hästi ka alt ja ülevalt.

5. Ära unusta kardinakandureid ja muid detaile

Juba kardinate materjali ja tegumoe valikul mõtle ka kardinakanduritele – kas soovid kasutada kardinapuud, siini, nöörjuhtimisega siini või hoopis mootoriga lahendust? Kui soovid tekstiilkardinaid küljele kokku siduda, siis vali välja kohe ka sobiv pael või lase see kardinakangast valmistada.

Tekstiilkardinad Elutuppa

Tahaksin kardinaid – mis edasi?

Kui oled huvitatud kodumaisest toodangust, siis Avaeksperdid võivad täiendada sinu kollektsiooni. Kirjutame lähemalt kuidas valmivad meie kardinad ja milline on tüüpiline tellimisprotsess.

Kõik algab tellimusest

Iga tellimus, mis meil käiku läheb, on omamoodi. Mõni neist käib kiirelt – klient teab täpselt, mida ta soovib, ja meie ülesanne on ainult seda võimaldada. Mõni tellimus nõuab rahulikku arutamist ja läbimõtlemist, millega saame salongis toeks olla. Soovime muuta laia valiku kardinate, ruloode ja muude aknakatete vahel valimise võimalikult lihtsaks.

Igal juhul saame pakkuda nõu ning võimaldada kliendil oma silmaga näha ja käega katsuda kangaid ning konstruktsioone. Disainer võib anda oma hinnangu, milline valik on just see õige vastava ruumi jaoks või välja pakkuda lausa mitu võimalust.

Sarnasel teemal: „Kuidas kujunevad ruloode hinnad?”

Kohalik toodang

Kui kliendi soovid on kõik käes, jääb üle edastada need töökotta. Meie eeliseks on see, et tellimust ei saadeta mitte välismaale, kust võib saabumist pikalt oodata, vaid läheb hoopis kohalike tegijate kätte, kes võimalikult kiirelt soovitud kardinad või rulood valmis meisterdavad.

Välismaisel ja kohalikul toodangul on mõlemal omad eelised. Valides eestimaist sisustust meilt, on need järgnevad:

 • Toetad kohalikke tegijaid.
 • Kiirem tarne ja paigaldamine.
 • Probleemide korral ei pea pikalt ootama vastust välismaa tootjalt.
 • Kvaliteet, mida hinnatakse ka välismaal – 30% Avaekspertide toodangust kulub ekspordile.

Meie rulood, kardinad, markiisid jm aknakatted pakuvad varju ja kaunistavad maja sadades kodudes ja kontorites nii Eestis kui võõrsil.

Kui kardinad on lõpuks valmis…

Mis saab pärast tellimust ja selle valmimist? Klient võib valida tellimust esitades, kas soovib ise järele tulla ja paigaldada või lasta meil see kiirelt ära teha. Lihtne.

Kogu eelpool väljatoodud protsess sellest, kuidas valmivad kardinad, on meil lühidalt esitatud ka allpool olevas videos. Soovitame hoida ka meie Youtube’i kanalil silma peal uute tutvustavate videotega kursis olemiseks.

Kui sul on küsimusi tekstiilkardinate, nende valimise või paigaldamise kohta, siis võta meiega julgelt ühendust ja küsi pakkumist. Tallinnas tule meile salongi külla aadressil Pärnu mnt. 139a, kesklinnas või Kadaka tee 133, Mustamäel.

Küsi pakkumist

Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist