Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Tekstiilkardinad

Tekstiilkardinad on läbi aegade populaarseimad aknakatted, millede juures kanga ilu ja kardinate disain on sama tähtsad kui nende kasutusotstarve.

Kardinatekstiilid on viimastel aastakümnetel läbi teinud peadpööritava arengu, tuues endaga kaasa kõrgtehnoloogilised kangad, uued kollektsioonid igaks hooajaks ning võimalused sisustada väga erinevaid interjööre. Tekstiilkardinaid kasutatakse üha enam ka kontorites, sest kangad on kergelt hooldatavad ning on valitavad vastavalt ühiskondlike ruumide nõuetele (levinuim neist tulekindluse või raskestisüttivuse nõue).

Lisaks ruumile oma aktsendi lisamisele on tekstiilkardinad ka suurepärased valguse- ja temperatuurireguleerijad. Pimendava voodriga tekstiilkardin laseb magada ka valgel ajal ning paksust raskest materjalist voodriga kardinad elimineerivad klaasipinnalt õhkuva külma. Või toovad õhulised ja heledad materjalid väikesesse või hämarasse ruumi valgust ja õhulisust.

Kardinate kihiline kombineerimine teiste aknakatetega annab veelgi rohkem mänguruumi. Ruloo kombinatsioonis tüllkardinaga võimaldab nii varjata kui valgustada. Roomakardin koos samast materjalist külgkardinatega tekitab päeval aknale kena ühtse raamistuse, õhtul aga sulandub kauniks tervikuks. Selliseid variante võib leida mitmeid ning igasse ruumi oma. Meeles tasuks siiski pidada, et pigem soosib aeg lihtsamaid vorme ja rõhutab materjali ilu kui vastupidi.

Tekstiilkardinate tüübid

 • Tüllkardinad

  Õhulisest materjalist kardinad, mis varjavad päevasel ajal vaadet siseruumidesse, lubades siiski pilgul välisruumi haarata. Pimedal ajal vajavad varjamiseks lisakardinaid – näiteks rulood, voldikkardinat või külgkardinaid.

 • Külgkardinad

  Kõige laialdasemat materjalivalikut võimaldavad aknakatted. Võib kujundada kantidega, kardinapaeltega (erinevad voldid), öösidega (kardinapuudele, dekoratiivne ja vastupidav), riputusaasadega. Saab lisada erinevaid dekoratiivseid paelu, narmaid. Võib valmistada voodril või ilma voodrita.

 • Ülaosad

  Drapeeritud või sirged ülaosad valmistatakse kas varjama kardinasiini või dekoreerimiseks. Sageli kasutatakse ka ainult tekstiilist ülaosa kombinatsioonis mõne tehnilist laadi kardinaga või roomakardinaga. Klassikalises vormingus väga lopsakad. Võivad olla kujundatud ka vabas vormis ülevisetena.

 • Tekstiilist roomakardinad

  Roomakardinad on tehnilised kardinad, mis saavad pehmema ilme tänu tekstiili kasutamisele.  Tõstemehhanism ja muud tehnilised osad on täielikult varjatud kangaga, mis on selle kardinatüübi eeliseks. Roomakardina põhitunnuseks on   kumerduva  allservaga voltide moodustumine kardina ülestõmbamisel. Valmistatakse kas nöör- või kettmehhanismiga, saab juhtida ka mootoriga. Materjalidest on kasutatavad nii paksemad kui õhemad tekstiiid, hea tulemuse saab puuvillaste kangastega. Siia alla kuuluvad ka austria ja prantsuse kardinad, mis on lopsakate voltidega ning valmistatakse roomakardina mehhanismi baasil.

 • Tekstiilist paneelkardinad

  Väga geomeetrilised ning lakoonilised, sobivad hästi ka ühiskondlikesse ruumidesse. Väga hästi tuleb nende puhul esile suuremustriliste või söövitatud kangaste kaunidus.

Küsi pakkumist

Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist