Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Roomakardinad

Roomakardinad on peamiselt tekstiilist valmistatud aknakatted. Tegu on tehniliste kardinatega, millele annavad pehmema ilme tekstiili kasutamine. Tõstemehhanism ja muud tehnilised osad on täielikult kangaga varjatud ega riiva silma.

Millised on roomakardinate eelised?

Roomakardin on tehniliste kardinate hulgast kõige vähem tehnilise välimusega. Sõltuvalt materjalist, mida kasutada, ühendatakse tekstiilmaterjali pehmus ja kaunis väljanägemine kardina funktsionaalsusega. Roomakardinad on originaalse välimusega ning dekoratiivsed aknakatted väga erinevat tüüpi kodule.

 • Need loovad romantilise ja õhulise atmosfääri.
 • Aitavad muuta lastetoa muinasjutuliseks.
 • Võivad mõjuda nii suursuguselt kui minimalistlikult.
 • Sobivad suurepäraselt nii era- kui ärikeskkonda;
 • Olemuselt samaaegselt urbanistlikud ning maalähedased;
 • Väga praktilised. Hajutavad ruumis valgust.
 • Reguleerivad toa temperatuuri.
 • On väga kergesti käsitletavad.
 • Pakuvad erinevaid tehnilisi ning paigaldamise võimalusi.
 • Sisekujunduselement, mis on dekoratiivne ja samas funktsionaalne. Neid saab valmistada väga erinevatest tekstiilmaterjalidest. 

Kus roomakardinaid kasutada?

Roomakardinad on elegantne lahendus igale aknale, sobides nii modernsesse, minimalistlikku või luksuslikku ning detailide  rohkesse interjööri. Samuti on roomakardinad alternatiivseks lahenduseks ruloodele, sobides nii kodusesse interjööri kui büroosse.

Bambusrookardinad jätavad ruumi sooja ning pehme tunde ning seda just materjali ja toote visuaalsele mõjule. See annab võimaluse sobitada bambusrookardinad erineva stiili ning otstarbega ruumidesse.

 • Maamajad ja suvilad. Roomakardinad on justkui loodud õdusate maamajade interjööre esile tõstma ning ilmestama.
 • Linnakodud. Kuna roomakardinad on väga hästi adapteeruvad akankatted, siis sobivad need suurepäraselt erineva iseloomuga linnakodude akende ette. Olgu selleks siis moodne ja urbanistlik korter, millel kõrged laed ja artdecolik stiil, või boheemlasliku vaibiga kodu.
 • Hubased restoranid ja kohvikud. Restorani tulles ootab meist igaüks, et meid võetakse seal vastu ning koheldakse kui oodatud ja armastatud külalisi.

Lisaks maitsvale toidule ja soojale vastuvõtule on sama oluline ka toidukoha atmosfäär. Ja selle loovad nii mööbel, pisidetailid, kui akende eest olevad kardinad. Roomakardinad sobivad suurepäraselt muheda loomuga kohviku või moodsama loomuga restorani akende ette.

Milline on nende värvi- ja materjalivalik?

Erksad ja eristuvad roomakardinad

Silmatorkavate kardinatega on hea muidu väsinud või üksluise ilmega ruumi värskust ja sära tuua. Sobiva tooni valikul võid kasutada näiteks põhivärvide ringi, kus sarnased värvid asuvad üksteise kõrval ja kontrastsed värvid kolme värvi kaugusel; täiendvärvid aga ringis üksteise vastas. Kui valid mustrilise lahenduse, on hea meelde jätta, et üks toon mustris võiks kattuda või olla sarnane seinte või mööbli värviga.

Kardinad on seintega sama värvi

Kardinad võivad olla efektseks sisekujunduse elemendiks, tuues tuppa uusi värve ja kontrastsust. Kui aga ruumis on juba hulgaliselt maale, dekoratiivpatju ja muid läbimõeldud kaunistusi, võib uute värvide lisamine üldmulje liiga kirjuks muuta. Sel juhul on heaks lahenduseks valida seintega sama tooni roomakardin, mis ei torka silma, kuid lisab tekstiilist voltidega ruumile elegantsust ja väljapeetust.

Läbipaistvad tüllkardinad

Õhukesest materjalist neutraalsetes toonides roomakardinad moodustavad ideaalse koosluse tekstiilist külgkardinatega. Roomakardina mugav tõstemehhanism võimaldab vaid hetkega kardinad akna eest üles tõsta ning hiljem jälle langetada. Läbipaistev roomakardin lisab ruumile hubasust ja samal ajal kaitseb tubaseid tegemisi võõraste pilkude eest.

Bambusest roomakardin

Bambusroost roomakardinad tekitavad sooja ja pehme tunde, hajutavad valgust ja reguleerivad ruumi temperatuuri. Naturaalset puidutooni kardinad toovad tuppa looduslähedust ja sobivad ideaalselt nii suvilasse kui ka modernsesse interjööri.

Erinevaid värvilahendusi on muidugi veel. Kui soovid nõu sobiva tooni või materjali valikuks, võta ühendust meie spetsialistidega. Kauplusesse minnes võid kaasa võtta foto toast ja aknast, kuhu soovid roomakardinad paigaldada. Nii saame soovitada sobivaid värvilahendusi ja ka tehnilist teostust.

Kuidas roomakardinad töötavad?

Nende ülesehitus ja võimalused on järgnevad:

 • Moodustab avades voldid – kui palju ja kuidasmoodi, oleneb isiklikust valikust (kõrgusest, kangast, lõikest jne). Isegi tavaline igapäevaliigutus võib olla stiilne – säärase aknakatte avamisvõimalusega võib luua nii väljapeetud kui maalähedast muljet.
 • Avatav nöör- või kettmehhanismiga, isegi mootoriga – nii kuidas mugavam on.
 • Võimalik paigutada nii ava peale seinale, aknaava sisse või lakke ja ka aknaraamile.
 • Kangas varjab tõstemehhanismi. Tehnilisel lahendusel on oma koht, mõnikord võib see koht olla peidus. Kui soovid mugavat tänapäevast kasutamisviisi, aga tehniline pool võib muljet rikkuda, siis roomakardinad on sobiv valik.

Variante on palju. Kui sul on kindel ettekujutus enda ruumi sisustusest, siis kindlasti leiab ka siit just selle õige, mis sobib kas uudsesse või vanamoodsasse interjööri, või isegi mõlemasse.

Aga milline on nende tehniline ehitus?

Roomakardinale põhitunnuseks on  kumerduva allservaga voltide moodustumine kardina ülestõmbamisel. Voltide laius ja grupeerimine võib olla erinev, sõltudes kardina kogukõrgusest, kasutatavast tekstiilist (näiteks mustri sammust), tõstepaela aasade vahekaugusest ja kardina mudelist.

Roomakardina voltide paremaks fikseerimiseks ja rõhutamiseks kasutatakse vahevardaid, seda eelkõige paksemate kangaste puhul. Õhukeste kangaste kasutamisel ongi kanga vaba langevus see, mis roomakardinale oma iseloomu annab ning seal ei ole ilmtingimata konkreetne volt vajalik. Samuti kipub vahevarraste kasutamine tekitama õhukeste kangaste puhul  intensiivse ruudustiku, mis kangast läbi kumab. Roomakardina mudelite hulka kuuluvad ka prantsuse ja austria kardinad, mis oma lopsakuse ja rikkalikkusega pigem klassikalistes interjöörides kasutust leiavad.

Alternatiivina on roomakardinate hulgas ka bambusroomakardinad. Nende puhul on bambusmaterjal kinnitatud ülemise puitliistu peale eestpoolt ja varjab selle täielikult. Tõmbenööride abil liigub kardin üles, moodustades võrdse laiusega volte. Osade materjalide puhul on samuti vaja kasutada voltide moodustamisel vahevardaid.

Kui sul on roomakardinate kohta rohkem küsimusi või tekkis huvi, siis võta meiega ühendust. Rõõmuga kuulame sinu mõtteid ja mõtleme kaasa ka meie salongides Tallinna kesklinnas (Pärnu mnt. 139a) või Mustamäel (Kadaka tee 133).

Küsi pakkumist

Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist