Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Roomakardinad

Roomakardinad on tehnilised kardinad, mis saavad pehmema ilme tänu tekstiili kasutamisele.  Tõstemehhanism ja muud tehnilised osad on täielikult varjatud kangaga, mis on selle kardinatüübi eeliseks.

Roomakardina eelised

  • Hajutab valgust, reguleerib ruumi temperatuuri
  • Sisekujunduselement, mis on dekoratiivne ja samas funktsionaalne

Roomakardina ehitus

Roomakardinale põhitunnuseks on  kumerduva  allservaga voltide moodustumine kardina ülestõmbamisel. Voltide laius ja grupeerimine võib olla erinev, sõltudes kardina kogukõrgusest, kasutatavast tekstiilist (näiteks mustri sammust), tõstepaela aasade vahekaugusest ja kardina mudelist.

Roomakardina voltide paremaks fikseerimiseks ja rõhutamiseks kasutatakse vahevardaid, seda eelkõige paksemate kangaste puhul. Õhukeste kangaste kasutamisel ongi kanga vaba langevus see, mis roomakardinale oma iseloomu annab ning seal ei ole ilmtingimata konkreetne volt vajalik. Samuti kipub vahevarraste kasutamine tekitama õhukeste kangaste puhul  intensiivse ruudustiku, mis kangast läbi kumab. Roomakardina mudelite hulka kuuluvad ka prantsuse ja austria kardinad, mis oma lopsakuse ja rikkalikkusega pigem klassikalistes interjöörides kasutust leiavad.

Alternatiivina on roomakardinate hulgas ka bambusroomakardinad. Nende puhul on bambusmaterjal kinnitatud ülemise puitliistu peale eestpoolt ja varjab selle täielikult. Tõmbenööride abil liigub kardin üles, moodustades võrdse laiusega volte. Osade materjalide puhul on samuti vaja kasutada voltide moodustamisel vahevardaid.

Materjalid

  • Erinevad tekstiilmaterjalid – erinevatele tüüpidele saab kasutada õhemaid või paksemaid kardinatekstiile;
  • bambusmatt.

Küsi pakkumist

Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist