Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Ribakardinad

Ribakardinad on alumiinium- või puitribadest koostatud aknakatted, mis on valguse reguleerimise seisukohalt tänuväärsed kardinad. Samuti tekitavad ribad koos valgusega ruumi seintele ja muudele pindadele hubaseid graafilisi mustreid, mis modernsemas interjööris vägagi kaunilt mõjuvad.

Ribakardinad on nöörmehhanismi või mootori abil üles-alla liigutatavad, lisaks on valgusehulk reguleeritav ribade pööramisega üksteise suhtes. Kuigi ribakardinaid kiputakse kergekäeliselt liigitama kontoriinventari hulka, on see arusaam tänapäeval juba seljatatud.

Mis on ribakardina eelised?

Tänapäevastes suurte akendega kontorihoonetes on kardinad hädavajalikud – muidu ei näe töötajad hästi kuvarit, neil hakkab palav ja töö efektiivsus langeb. Kuna ribakardinaid saab sulgeda vaid osaliselt, ei muutu ruum nendega liiga pimedaks ja ideaalset tasakaalu on lihtne saavutada. Põhjuseid ribakardinate kasutamiseks nii kontoriruumides kui kodudes on mitmeid.

Näiteks on need hea valik, kui:

 • on vaja reguleerida valguse suunda – kuna ribasid on lihtne erineva nurga alla keerata, sobivad ribakardinad ideaalselt ruumidesse paistva päikesevalguse osaliseks või täielikuks blokeerimiseks, et näiteks segamatult kuvariga tööd teha või televiisorit vaadata;
 • eelistad privaatsust – suletud ribakardinast ei näe läbi ükski silmapaar ning ka avatud kardina puhul peab vaatama õige nurga alt, et siseruumides toimuvat näha. Nii varjab veidi kõrgemal asetseva akna ees olev aknakate tänaval jalutajate eest kõik toas toimuva, samal ajal vaadet õue eriti piiramata;
 • ruumid kipuvad suvel üle kuumenema – alumiiniumist ribad peegeldavad tagasi enamuse neile langevast valgusest, aidates nii temperatuuri reguleerida;
 • soovid sisekujundusse vaheldust lisada – läbi avatud ribade paistev päike maalib seintele ja mööblile triipusid, luues meeleolu ja andes ruumile kauni ning omanäolise väljanägemise;
 • tahad paindlikkust kardinate paigaldamisel – ribakardinaid on võimalik paigaldada aknaorva, akna ette seinale, lakke, klaasiliistule ning teatud aknatüüpide puhul saab neid kinnitada kahe klaasi vahele.

Mis materjalist ribakardinad tuleks valida?

Õdusa kodu loomisel loevad detailid ja üheks oluliseks nüansiks on kindlasti aknakatted. Sobiliku interjööri loomiseks riputa akna ette sellised ribakardinad, mis sobituvad just sinu maitsega. Ribakardinaid on suures plaanis kahte sorti: puidust ja alumiiniumist. Vaatame mõlemaid variante ka lähemalt.

Puidust ribakardinad on trendikad ja prestiižsed

Puidust ribakardinad

Puidust ribakardinad on hea valik, kui Sa soovid oma koju (või kontorisse ‒ miks mitte) tuua juurde maalähedast hubasust ja ajatut (kuid siiski moodsat) minimalistlikku nüanssi.

Puitmaterjal tekitab automaatselt tunde, et tegemist on kõrgkvaliteetse tootega, tõstab seeläbi nii ruumi, kui selle omaniku väärtust ja loob prestiižse atmosfääri.

Puit on kõrgelt hinnatud materjal nii kodu- kui välismaisel sisekujundusmaastikul ja kannab ajale vastupidavat väärtust.

Omadused ja eelised:

 • Puidust ribakardinad on oma olemuselt soojad, looduslähedased ja esindavad pigem tagasihoidlikku ning kaalutletud karakterit;
 • Keskkonnasäästlikkus. Puidust materjal on ökoloogilise jalajälje kontekstis tunduvalt väiksem, kui mõni mitte looduslik materjal;
 • Lihtne puhastada. Puidust ribakardinaid on väga kerge hooldada ja puhastada. Selleks on tarvis vaid seebivett ja pesukäsna;
 • Reguleerivad hästi tuppa paistva päikese valgust.

Värvidest on saadaval:

 • Valge puit – klassikaline, samas kindel viimistlusvalik. Ameerika filmidest nähtud kodudes leidub neid sageli, samas miks mitte ka puhast ja naturaalselt stiili kasutavas büroos?
 • Tamm – rustikaalne, samas väljapeetud viimistlust võib näha antiikmööbliga kabinetis või puidutoonides domineerivas elutoas. Soojust otsivasse kööki, vannituppa või tööruumi sobitub ka hästi.
 • Midagi, mis sulle meeldib? – Tule meile külla ja saame sinug arutada ka personaalseid lahendusi ning värve.

Alumiiniumist ribakardinad loovad eduka õhustiku

Alumiiniumist ribakardinad

Kuigi tihti seostatakse alumiiniumist ribakardinaid rangete ja töötegemisest pakatavate kontoriruumidega, siis tegelikult olukord nii dramaatiline siiski ei ole. Meie arvame, et alumiiniumile on tiba liiga tehtud. Vähemalt kodu kontekstis kasutatava materjalina küll.

Usume, et alumiinium kõnetab Sind kindlasti siis, kui Sa kaldud eelistama minimalistlikku õhkkonda ja esemeid. Ka siis, kui Sulle meeldib pigem futuristlik sisedisain. Märksõnadeks on siinkohal modernsus ja vähene müra.

Alumiinium räägib meile loo kvaliteedist, väärtustest, õhkõrnast rangusest ning mõningasest distsipliinist. Mis on, muideks, vägagi kõrgelt hinnatud omadused, ja mis sillutavad teed nii isikliku kui professionaalse eduni. Alumiiniumist ribakardinad loovad interjööri, mis räägib saavutustest. See näitab omakorda, et koduomaniku elu on ornungis.

Omadused ja eelised:

 • Vastupidav. Alumiinium peab vastu nii ajale kui ka painutamistele. Alumiinium naljalt juba ei purune;
 • Reguleerivad hästi tuppa paistva päikese valgust;
 • Lai valik värvitoone pakub igale maitsele midagi sobilikku!
 • Alumiiniumist ribakardinatele saab kaunistuseks ja karakteri loomiseks lisada pinnaviimistlusi ja perforeeringuid;
 • Kergesti puhastatavad, selleks läheb tarvis vaid niisket lappi.

NB! Kasuta nii puidust kui alumiiniumist ribakardinate puhul ka elu tunduvalt mugavamaks muutvaid mootoreid.

Ribakardina paigaldusviisid

Ribakardinad on alumiinium- või puitribadest koostatud aknakatted, mis on valguse reguleerimise seisukohalt tänuväärsed kardinad. Ribakardinad on nöömehhanismi või mootori abil üles-alla liigutatavad, lisaks on valgusehulk reguleeritav ribade pööramisega üksteise suhtes. Samuti tekitavad ribad koos valgusega ruumi seintele ja muudele pindadele hubaseid graafilisi mustreid, mis modernsemas interjööris vägagi kaunilt mõjuvad.

Ribakardin klaaside vahele

 1. ülemine karp
 2. alumiiniumriba
 3. võll
 4. alaliist
 5. laagripukk
 6. rullik
 7. laagripukiklamber
 8. alaliistu otsakork
 9. kinnitusklamber
 10. ülemise riba tugi
 11. tõmbenöör
 12. redel
 13. seadekang
 14. reguleerimisvars
 15. läbiviik
 16. nööri kelluke
 17. seadekangihoidja
 18. nööri hoidja
 19. alaliistu põhjakork

Ribakardin akna ette seinale

 1. ülakarp
 2. alumiiniumriba
 3. võll
 4. alakarp
 5. laagripukk
 6. rullik
 7. kinnitusklamber lakke kinnitamiseks
 8. kinnitusklamber lakke või seinale kinnitamiseks
 9. ülakarbi otsakork
 10. ülemise riba tugi
 11. tõmbenöör
 12. redel
 13. reduktor
 14. reguleerimisvarras
 15. reguleerimisvarda otsa konks
 16. nööri kelluke
 17. nöörilukk
 18. alaliistu kork
 19. reguleerimisvarda otsakork
 20. alaliistu otsakork

Tõstes kardinat üles või alla peavad ribad olema keeratud lahtisesse asendisse. Kui tõmmata tõmbenööri otse alla, tõusevad ribad ülesse ning lukustuvad nööriluku abil. Kui soovid ribakardinat alla lasta, vabasta nöör nöörilukust kergelt küljele tõmmates, mispeale ribad vabanevad ning laskuvad soovitud kõrguseni.

Hooldus

Ribakardinat on soovitatav puhastada ettevaatlikult pehme harjaga (avatud ribad) või niiske lapiga (suletud ribad). Puitribakardinate puhul tuleb jälgida, et lapp oleks vaid õrnalt niiske, et puitmaterjal ei märguks.

Kui ribakardinad pakuvad sulle huvi, aga pole päris kindel milliseid ikkagi endale valida, siis on kaks varianti. Sa kas saadad meile päringu või tuled uudistad koha peal Tallinna kesklinnas (Pärnu mnt. 139a) või Mustamäel (Kadaka tee 133).

Küsi pakkumist

Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist