Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Ribakardinad

Ribakardinad on alumiinium- või puitribadest koostatud aknakatted, mis on valguse reguleerimise seisukohalt tänuväärsed kardinad. Samuti tekitavad ribad koos valgusega ruumi seintele ja muudele pindadele hubaseid graafilisi mustreid, mis modernsemas interjööris vägagi kaunilt mõjuvad.

Ribakardinad on nöömehhanismi või mootori abil üles-alla liigutatavad, lisaks on valgusehulk reguleeritav ribade pööramisega üksteise suhtes. Kuigi ribakardinaid kiputakse kergekäeliselt liigitama kontoriinventari hulka, on see arusaam tänapäeval juba seljatatud.

 

Ribakardinate eelised:

  • Kaitseb päikesekiirguse eest ja reguleerib ruumi temperatuuri
  • Sisekujunduselement, mis ühtlasi tagab ka privaatsuse

Materjalid

Alumiiniumist ribadest selge joonega aknakatted ei pruugi sugugi olla vaid külmad ja ranged. Erinevad värvitoonid, pinnaviimistlused, riba laiused ja perforeeringud lisavad mänguruumi kodustes tingimustes, eriti modernses võtmes lahendatud interjöörides.

  • Alumiinium
  • Puit

Kes alumiiniumi koduses interjööris siiski liig tehniliseks hindab, sellele sobivad puidust ribakardinaid. Puitribakardinad on sama funktsionaalsed, kui alumiiniumist ribakardinad, kuid nende materjal on soliidne, naturaalne ning hubane.

Hooldus

Ribakardinat on soovitatav puhastada ettevaatlikult pehme harjaga (avatud ribad) või niiske lapiga (suletud ribad). Puitribakardinate puhul tuleb jälgida, et lapp oleks vaid õrnalt niiske, et puitmaterjal ei märguks.

Küsi pakkumist

Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist