Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Spoonraamiga liuguks

Spoon on õhuke puiduleht, mida kasutatakse puitmaterjali katmiseks. Sel kombel hoitakse kokku väärtuslikku puitu, ent mööbli pealispind jätab ikkagi mulje, nagu oleks tegemist ehtsa täispuiduga.

Kuidas spooni valmistatakse?

Spoonilehe paksus jääb tavaliselt alla 3 mm, kuid vajadusel toodetakse ka kuni 5 mm paksust spooni. Liiga paks spoon on materjali raiskamine, liiga õhuke ei tarvitse olla piisavalt tugev.

Hööveldatud spoonilehed liidetakse omavahel liimi, liiminiidi või paberlindi abil, erinevate mustrite saamiseks kasutatakse erinevaid koostamisviise, mis annavad ühtlase tekstuuri või näiteks peegelpildi. Höövelspooni puhul pööratakse nii puiduliigi kui ka paku lõikesuuna valikul suurt tähelepanu puidu tekstuurile.

Tänapäeval toodetakse spooni peamiselt kahe meetodiga – koorides ja hööveldades. Mõlemal juhul kasutatakse lõikamiseks pikka (vähemalt pakuga ühepikkust) nuga. Ühtlane paksus on oluline nii sisepingete jagunemise kui ka kuivatuse ja hilisema spoonimise kvaliteedi seisukohalt.

Spoonmööbel mõjub väärikalt

Spoonimist kasutasid juba muistsed egiptlased, kes katsid sel kombel mööblit ja sarkofaage.

Spoonitud mööbel mõjub eheda ja väärtuslikuna ning sobib igasuguse sisekujundusstiiliga. Kuigi spoonraamiga liuguksed on hinnalt kõige kallimad, jätavad nad ka kõige väljapeetuma ning väärtuslikuma mulje.

Naturaalse spoonraamiga liuguksed rõhutavad ruumi ainukord­sust, olles väärikaks, ent mitte liialt esiletükkivaks kujunduselemendiks. Ehkki funktsioonilt on spoonraamiga liuguksed sama universaalsed ja ruumisäästlikud kui klassikalised alumiiniumraamiga liuguksed, mõjuvad nad pigem hinnalise mööbliesemena.

Kõik liuguksed tehakse konkreetse ruumi mõõtusid ja eripära silmas pidades, ent just spoonraamiga liuguksed jätavad spetsiaalselt selle toa jaoks valmistatud eritellimustöö mulje.

Spoonraamiga liuguste omadused

Pakume liugustele kasest ja tammest spoonraame. Naturaalset spooni on samas võimalik ka peitsida mistahes peitsitooni.picture

Spoonraamiga liuguste raami laius on 92 mm ja paksus 32 mm. Üla- ja alarattad on võimalik peita rõhtprofiilide sisse, nii et neid saab kasutada nii garderoobi- kui ruumidevahelise vaheuksena. Samuti on üla- ja alarattad varustatud kinniste kuullaagritega ning alasiinist väljahüppamist takistava vedrumehhanismiga.

Roll 70 spoonraamiga liuguste puhul kasutatakse samu spetsiaalseid suurt raskust taluvaid alarattaid nagu Paroni uste juures, mis võimaldavad neid raskeid uksi teha laiusega kuni 1200 mm ja kõrgusega kuni 2750 mm.

Küsi pakkumist

Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist