Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Kassettrulood

Ruloo on tänu oma funktsionaalsusele ja lihtsusele üks populaarsemaid aknakatte tüüpe. Kui tavalise tekstiilruloo puhul on mõnikord ebamugav akent lahti teha, siis kassettruloode puhul seda muret ei teki. Kassettruloo pakub paljusid funktsioone, jäädes ise väljapaistmatuks.

Kassettruloo on klassikalise ruloo praktiline edasiarendus, mille juures kettmehhanism on varjatud kassetiga, mis kinnitatakse akna karkassile. Tekstiilruloo liigub mööda akna külgedele kinnitatud juhikuid, ruloo avamisel rullub see akna ülaosasse paigaldatud kassetti.

Kassettruloo on moodne ja ülimalt praktiline aknakate, mille arendajad on arvestanud, et kardin ei pea olema lihtsalt riie, mis tõmmatakse aknale ette, vältimaks soovimatuid pilke, vaid see võib olla ka kaitse kuumuse või magamajäämist takista­vate põhja­maiste valgete ööde eest.

Milliseid probleeme lahendab kassettruloo?

Kassettrulood köögis

Et kardin liikuva õhu või isegi vihma käes kahjustada ei saaks, on tavapärane need lihtsalt eest ära tõmmata. Võib ka kasutada tavalist rulood, kuid selline liigub samuti tuule käes. Kassett tagab rulookanga pikema eluea ja aknaraamile kinnitatud kassettruloo lihtsustab akende avamist.

Kassettruloo püsib paigal

Kassettruloo eeliseks on siinkohal aknaraami külge kinnitumine, mis tähendab, et kardin püsib häirimatult ees olenemata sellest, kuidas aken avaneb. Nii võib värsket õhku nautida ka ilma päikeselõõsata või tänavalt tulevate pilkudeta.

Sobib suurtele akendele ja rõduustele

Kuigi maast-laeni aknad on Eesti kodudes veel haruldus, siis vähemalt rõduaknad ja -uksed on kõigi jaoks tuttav nähtus. Rippuvad kardinad pole aga ainuke võimalus nende puhul. Miks eelistada siinkohal kassettrulood?

  • Ei sega liikumist – kui sageli takerdud rõdul käies kardinasse? Kassettruloo asetatakse otse aknale ega jää kuidagiviisi ette.
  • Saab luua täpselt õiges suuruses – akna täieliku katmise pärast muretsema ei pea.
  • Võib pimendada ka suure aknaga tuba – suurte akende ees on levinud kasutada lihtsuse mõttes läbipaistvaid ja kergeid kangaid, aga kassettrulood on saadaval ka pimendavaid ja poolpimendavaid.

Säästab ruumi kitsastes tingimustes

Kassettrulood suurele aknale

Tänapäevastes elamutes ja hoonetes kohtab sellist probleemi harvemini, pigem uute akendega vanemates majades. Kui tahta olemasolevat ruumi ümbermängida ja lisada põnevat sisustust, võib akna asetus muutuda mureks. Kui küsimuseks on isegi mööbli ära mahutamine, siis kuidas leida endale ka sobivad aknakatted?

Kassettruloo on üks näide erinevatest aknakatetest, mida aknale tasapinnaliselt paigaldada ja mis ilusana hoidmiseks lisaruumi ei nõua.

Millal valida endale kassettruloo?

Meie kodu on meie kindlus ja seal võiks kõik ‒ pisiasjadeni välja ‒ olla hästi organiseeritud ning töötada kui õlitatult. Kõik selleks et Sul jääks rohkem aega tegeleda nende asjadega, millega Sa tegeleda soovid ning teha seda ainult parimaid mõtteid ja emotsioone loovas keskkonnas.

Kassettruloo on suures plaanis täiesti tavaline ruloo, kuid selle eripära peitub selles, et see paigutatakse akna enda külge, mitte selle ette. See omakorda toob endaga palju plusse parema elu tarvis.

Aknakate peab olema praktiline

Pimendavad Kassettrulood

Nagu traditsioonilised rulood, kaitsevad kassettrulood päikesekiirguse eest, aitavad toa temperatuuri reguleerida ja lisavad privaatsust. Lisaks ruloo tavapärastele funktsioonidele pakub lisaväärtust kasseti kasutamine.

Kassett kaitseb mehhanismi tolmu, määrdumise ja UV-kiirguse eest, mis tagab rulookanga pikema kasutusea ja vastupidavuse. Samuti on kasseti hooldamine ja sellelt vajadusel tolmu pühkimine hõlbus.

Kassettruloo sobib suurepäraselt avatavate akende ette, sest seda on võimalik paigaldada aknaraamile niimoodi, et see ei jää akna avamisel ette. Lisaks sobib ta kõigile aknatüüpidele.

Sulle on tähtis sisekujundus

Avatud aknalaua näol tekib n-ö lisaruumi, mida saab kasutada uhkete toataimede, raamatute ja muude iluasjade jaoks. Kui tavaline ruloo või kardin on akna ees (varjates aknaorva), siis kassettruloo on akna enda peal, jättes seeläbi nähtavaks aknalaua, mida saab kasutada koduse miljöö kujundamiseks. Imeline võimalus teha sinna näiteks üks inspireeriv ja hubane lugemisnurk!

Aknaraamile paigaldatud kassettruloo sulandub aknaga justkui ühte ja jääb silmale peaaegu märkamatatuks. Tegelikult saab tervet akna ala väärtusliku sisekujundusliku elemendina rakkesse panna: kuna rulood kannavad praktilist väärtust ning kaitsevad majapidamist liigse valguse ja soovimatute pilkude eest, siis saab kauneid tekstiilkardinaid esteetilisel eesmärgil lisaelemendina kasutada. Erinevate aknakatete kombineerimise kohta loe ka: „Ruloo ja tekstiilkardina kooslus”.

Trendikas Zebra ruloo hämardab ja triibutab

Kassettruloo kardinad

Nagu ütleb ka nimi, on Zebra triipudega ruloo. Kangal on vaheldumisi läbipaistvad ja tumedad horisontaalsed triibud. Kui soovid ruumi pimedaks muuta, tõmba ketist kuni ühe kangakihi läbipaistmatu triip liigub teise kangakihi tumeda triibu taha. Kui aga soovid hämaramat valgust või tuba vahvate triipudega katta, liiguta kangakihtide samavärvi triibud kohakuti. Loomulikult saad Zebra rulood ka üles ja alla liigutada, et aknapind osaliselt või täielikult vabastada.

Kuidas kassettrulood paigaldada?

Kui oled otsustanud kasettruloode kasuks siis tea, et paigaldamine pole üldse keeruline. Igaks juhuks oleme sulle teinud siiski ka videojuhised.

Akna mõõtmine kassettruloo paigaldamiseks

Kassettruloo paigaldamine

Ükskõik kas sul on küsimusi kassettruloode paigaldamise, värvi- ja materjalivaliku või millegi muu kohta – võta meiega soovi korral julgelt ühendust!

Hea meelega abistame sind ka meie Tallinna salongides koha peal kesklinnas (Pärnu mnt. 139a) või Mustamäe (Kadaka tee 133).

Küsi pakkumist

Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist