Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Kardinad – ruloo ja tekstiilkardina kooslus

Kardin on üks olulisemaid ruumi interjööri kujundajaid. Kardin loob kodutunde ja hubase miljöö. Samuti kaitseb võõraste pilkude eest ja aitab reguleerida päikesevalguse hulka. Erinevaid kardinatüüpe kombineerides saab efektse ja funktsionaalse tulemuse. Kodudes on kõige levinum kombinatsioon ruloo ja tekstiil, eelkõige kahe kardina harmoonilise koosmõju tõttu.

Tekstiilkardina eelised

Tekstiilkardinatega on kõige lihtsam muuta ruumi sisekujundust ja tuua koju meeldiv miljöö. Erinevate materjalidega katsetamise võimalusi on palju. Maani ulatuvate kardinatega saab mängida akna proportsioonidega ja rõhutada kanga ilu. Tekstiile saab omavahel kombineerida luues mitmekihilise ja õhulise aknakatte, mis sulandub üheks tervikuks. Näiteks raskeid külgkardinaid saab kergemaks muuta tülli abil. Kui õhulised kangad on pigem sisekujunduselement, siis paksemad materjalid aitavad reguleerida valgust ja soojuse hulka ruumis.

Rulookardina funktsionaalsus

RulookardinadKui tekstiilkardinad on pigem dekoratiivses rollis, siis rulood täiustavad komplekti funktsionaalsete omadustega. Rulood on mõeldud eelkõige valguse ja soojuse reguleerimiseks. Laia materjalivalikusse kuuluvad nii ühevärvilised ja mustrilised kangad kui poolpimendava, pimendavad ja termokangad ning bambuskatted.

Pimendavad rulood ei lase valgust läbi ja sobivad seetõttu eriti hästi magamis- ja elutuppa. Termorulood hoiavad suvel toe jahedana ja talvel vähendavad soojuskadu.

Lisaks funktsionaalsusele on rulookardinaid lihtne paigaldada ja tänu diskreetsele disainile sulanduvad aknakatted ruumi tervikuga ühte. Kassettrulood on kõige tagasihoidlikuma välimusega, kuna kinnitatakse aknaraami külge. Lisaks ei takista need akna avamist ega vaju aknast eemale, kuna ruloo raamid hoiavad kardina tihedalt akna lähedal. Märkamatu disain teeb kassettruloodest ideaalse kaaslase tekstiilkardinatele.

Tekstiilkardina ja ruloo kombineerimine on kõige praktilisem akna kujundamise viis. Tekstiili ilu ja ruloo funktsionaalsus täiustavad teineteist ning erinevaid aknakatteid saab kasutada vastavalt vajadusele.

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist