Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Kuidas valida sobivad elutoa kardinad?

Hästi valitud kardinad annavad hoolikalt sisustatud ruumile viimase lihvi. Kardinate vahetamine võib muuta terve toa ilmet ning on lihtne viis kodu isikupärastamiseks või elutoa värskendamiseks.

Elutoa kardinate valik on väga lai ning lahendusi leidub igale maitsele. Et võimaluste rohkus silme eest kirjuks ei võtaks, soovitame valikut alustada alljärgnevatele küsimustele mõeldes.

Milliseid funktsioone võiksid elutoa kardinad täita?

Elutoa kardinadKas elutoa kardinad peaksid olema vaid ilus ja efektne sisekujunduselement või soovid, et kardinad lisaksid su kodule privaatsust, peaksid vajadusel kinni üleliigse valguse ning reguleeriksid temperatuuri toas?

Üks funktsionaalsemaid lahendusi on pimendava voodriga paksust kangast elutoa kardinad, millega võid ruumi pimedaks muuta ka päevasel ajal ning mis vähendavad talvel akendelt külma õhu tuppa tulemist. Tekstiilkardinaid saad kombineerida ka rulookardinatega. Tekstiil– ja rulookardinad koos annavad efektse ja praktilise lahenduse.

Kui otsid aga eelkõige stiilseid ja eristuvaid aknakatteid, sobivad hästi näiteks paneelkardinad. Viimased on eriti levinud moodsa interjööriga uutes majades. Paneelkardinaid saab liigutada mõlemale poole, nii geomeetrilisi kujundeid luua ja kiirelt toa üldmuljet muuta.

Kui pikad kardinad elutuppa sobivad?

Kui köögis või vannitoas on praktilisemad lühemad kardinad, siis elutuppa sobivad maani või isegi põrandale langevad kardinad tavaliselt paremini. Paarikümne sentimeetri võrra põrandale langevad ilusad kardinad on stiilsed ja hubased ning neid on hea akna ette tõmmata. Samas raskendavad nad toa koristamist ning võivad ette jääda lemmikloomade või väikeste lastega kodudes.

Milliseid mustreid ja värve eelistad?

Kardinate värvi ja mustreid valides arvesta, et need sobiksid elutoa seinte, mööbli ja muude esemetega. Pehme ja neutraalsema tulemuse saamiseks kasuta toone, mis sulanduvad muu sisustusega. Kui soovid aga isikupärasemat lahendust või aknaid ja kardinaid ruumis esile tuua, vali kontrastsemad elutoa kardinad.

Kardinad suure mustri või kujunditega on omanäolised ja efektsed ning sobivad hästi ühte tooni seintega. Kui tapeet ja kardinad mõlemad on mustriga, võib lõpptulemus aga liiga kirju jääda.

Kardinate valimisel erinevaid stiilinõudeid järgides ära unusta aga kõige olulisemat – peaasi, et sa ise ennast ruumis hästi tunneksid.

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist