Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Kettmehhanismiga rulookardin

Rulookardin
Rulookardin

Rulookardinad sobivad suurepäraselt täitma praktilist eesmärki, samas võib hoolikalt valitud ruloo olla sisekujunduses efektne element. Kuna rulood on väga kerged kombineerida tekstiilkardinatega, võib viimastele jätta vaid õhulise dekoratiivse ja kaunistava rolli. Nii on ruloode eesmärgiks eelkõige valguse reguleerimine ja privaatse õhkkonna loomine.

Ruloo on tuttav ja turvaline valik – lihtne, elegantne, toimiv lahendus paljudes interjöörides. Stiilinõuetega saab ruloo mängeldes hakkama, olgu ruum siis klassikalises või modernses võtmes lahendatud. Selle aluseks on eelkõige rulookangaste lai valik, kuhu kuulub nii taustaks sobivaid ühevärvilisi kui domineerima loodud uhkete dekoratiivsete mustritega kangaid, aknatagust maastikku aimata laskvad nn screen-kangad või ruumi pimendavad versioonid.

Rulookardin

Rulookardina eeliseks on tema versatiilsus – ruloo võib olla akna ees uhkes üksinduses või kaaslaseks  tekstiilkardinatele. Viimane ongi ehk eestlaste üks lemmikkombinatsioone, eriti õhuliste, minimalistliku vormiga tüllkardinatega paaris. Võimaldab ju ruloo end hõlpsalt, mõne tõmbega võõraste pilkude eest varjata, samas ise hääbudes toon-toonis õhulise kardina voltidesse.

Ka söövitatud või efektlõngadega modernsed tekstiilid on ruloole heaks kaaslaseks. Sageli piilub klassikalises interjööris taustajõuna töötav ruloo rikkaliku mustriga tekstiilist külgkardinate vahelt ruumi, olles tasakaalustajaks moodsa ja ajaloolise vahel.

Tekstiilkardinaid lisatakse ruloole sageli ka selle kinnitusdetailide varjamiseks  – paljudele tundub pelk kangarull akna kohal kuidagi alasti olevat või ei meeldi valged plastlisad. Kuigi, ruloode puhul ei ole enam valge plastik ammu sugugi ainus variant – leidub ka terasest hõbedasi ja pronksjaid kinnitusi, valge keti asemel saab samuti kena hõbejase terasketi, mis annab ruloole moodsama ja kargema välimuse. 

Rulookardinad elutoas

Terasega sobituvad hästi näiteks screen-kangad, eriti hallide toonide erinevates varjundites päris heledast peaaegu mustani välja. Messingitooni kinnitused aga taluvad enda kõrval kullalisanditega mustreid ja klassikalisi dekoore – jah, ka sellised rulookangad on täiesti olemas ning võiksid edukalt toimida näiteks restoraniakende suurtel pindadel või ilusalongi interjööris, aga loomulikult ka koduses õhkkonnas.

Üks värskemaid tuuleiile ruloode maailmas puhub kahe kangakihi vahelt läbi. Nimelt on turul juba mõnda aega kahe paralleelse vertikaalse kangapinnaga ruloo nimega Zebra, mis on triibutatud vaheldumisi läbipaistvate ja läbipaistmatute horisontaalsete triipudega. Ketist tõmmates liigub ühe kangakihi läbipaistmatu triip teise kihi läbipaistva taha ning kardin muutub silmapilkselt läbipaistmatuks, et siis järgmisetõmbega taas tekitada oma pinnale läbipaistvad triiburead. 

Zebra rulood elutoas

Kui silme eest liiga triibuliseks peaks minema, on Zebra ruloo loomulikult ka ülestõstetav, et aknapind vabastada.  Kangaste erinevad toonid ja triipude intensiivsus võimaldavad selle rulooga tekitada pehmemaid või kontrastsemaid lahendusi. Zebra ruloo ülemine rull on kenasti kassetiga varjatud, mis loob korrektse mulje ülakarniisist.

Küllap on järgmine fakt üldteada, aga igaks juhuks olgu öeldud, et rulood valmivad tänapäeval rätsepatööna. Iga aken saab oma laiusele ja pikkusele sobiva ruloomantli selga, vajadusel liistud sinna kuhu vaja või varjava ülakasseti „kraeks“. Ning taskupõhja võib seda va kõlisevatki alles jääda, kui mantlikangas targalt valida või pisut fassongi osas aknakatete tipprätsepatega nõu pidada.

Rulookardinale on võimalik lisada erinevaid allääri.

Konstruktsioon

Ruloode konstruktsioon on lihtne ja lakooniline, rõhutades ja tuues esile aknaraami. Rulookardinad on kettmehhanismiga, mille abil on neid mugav liigutada üles-alla. Keti pikkus rulookardinal on 150 cm.

Rulookardinale on võimalik lisada üles-alla liigutamiseks ka elektriajam, mida saab juhtida “targa maja süsteemist”.

 Kettmehhanismiga rulookardin
1. Kronstein
2. Kangatoru
3. Kettmehhanism
4. Nullpea fiksaator

Kettmehhanismiga ruloo puhul tõmba vaheldumisi juhtketi harudest- ühest tõmmates ruloo tõuseb üles, teisest tõmmates laskub alla.

Paigaldamine

Rulookardinat on võimalik paigaldada aknaavasse või aknaava peale seinale või aknaraamile.

Hooldus

Normaalse kasutamise korral ei vaja kardina mehhanism erilist hooldust väga pika aja jooksul. Kergelt määrdunud või tolmunud kangast võib puhastada niiske lapiga, vältides samal ajal materjali märgumist ja kortsumist.

Küsi pakkumist

Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist