Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Paneelkardinad

Rulood magamistoas

Paneelkardin annab võimaluse loovaks lähenemiseks

Paneelkardinad on põnevaks lahenduseks, kui on vaja katta suurt aknapinda ja soovitakse väljakutsele läheneda teisiti.

Paneelkardin kujutab endast sirgelt langevaid paane, sarnanedes selle poolest lamell­kardinaga. Kuid paneelkardina paane ei saa pöörata, vaid üksnes kõrvale lükata. Spetsiaalne käsitsi või nööridest juhitav süsteem, millele paneelkardin paigaldatakse, võimaldab paneele liigutada kokku ja lahku nii paremale kui vasakule. Paneelkardin koosneb paneele kandvast mehhanismist ning selle külge kinnituvatest liikuvatest paneelidest. Paneelide kõrguse ja arvu määrab ära akna (või eraldatava ruumiosa) suurus.

Kasutusvõimalused

Peale selle, et paneelkardin on originaalne lahendus akende katmiseks, sobib paneele ideaalselt kasutada ka näiteks ruumijagajana või kapiustena. Lükates avanevad raamid teevad paneelkardina iseäranis sobilikuks olukordades, kus ruumi napib, näiteks kitsas esikus, kus hariliku riidekapi ust avama ei mahugi.

Materjalid

  • kõikvõimalikud kangad – eriti efektsed jäävad suured geomeetrilised kujundid ning söövitatud kangad;
  • džuut – troopikataime kiust valmistatud hallikasvalge materjal;
  • bambus;
  • puit.

Milline materjal valida, sõltub ennekõike sellest, mis peaks olema paneelkardina põhiülesanne: akna katmine õhtusel ajal, kaitse päeval paistva intensiivse päikesevalguse eest (aktuaalne probleem „klaasist“ kontorites), ruumi jagamine varjatud või poolvarjatud tsoonideks, kapiuksena jne.

Küsi pakkumist

Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist