Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Rulood

Rulookardinad sobivad suurepäraselt täitma praktilist eesmärki, samas võib hoolikalt valitud ruloo olla sisekujunduses efektne element. Üks ütlemata väärt nipp, mida Sa oma igapäevase elukvaliteedi tõstmiseks saaksid teha, on investeerida ruloodesse. Rulood on lihtsad paigaldada, mugavad kasutada ning teevad elu tunduvalt mõnusamaks!

Ruloosid valmistatakse nii sise- kui ka välistingimustesse, päikest tagasi peegeldavaid ja pimendavaid, screen-kangast, puidust ja bambusest – parim ruloomaterjal on aga tiheda ja ühtlase koega tugev kangas, mis on vastupidav ja praktiline.

Ruloode eelised

 • Lihtsus ja mugavus. Rulood on väga tänuväärsed aknakatted, mida on kõigil väga lihtne ise paigaldada ja igapäevaselt ilma liigse vaevata kasutada. Kuna need on mugavad ja samas ka väga praktilised, siis säästavad need Sulle väärtuslikku energiat ning lisavad seeläbi Sinu elule positiivsust. Rulood ei aja närvi, need ei jää asjatoimetustel ette ning on oma olemuselt mõnusalt kompaktsed.
 • Esteetilisus. Rulood on ilusad ja oma olemuselt pigem minimalistlikud. Samas annab neid kasutada väga edukalt ka huvitava sisekujundusliku elemendina. Siinkohal võiks mõelda ka ilusa materjali, vahvate kinnituste ja erivärviliste kettide peale. Ruloosid on väga kerge kombineerida tekstiilkardinatega, siis võib viimastele jätta vaid õhulise dekoratiivse ja kaunistava rolli. Ruloode konstruktsioon on lihtne ja lakooniline, rõhutades ja tuues esile aknaraami.
 • Puhtus. Kardinad on küll väga majesteetlikud ning lisavad kodule uhke sisekujundusliku nüansi, kuid neid on tunduvalt keerukam ja ajamahukam sellisena ka hoida. Kardinate puhastamine on pahatihti väga tülikas ning nõuab keemilise puhastuse sekkumist. Ruloosid on seevastu väga lihtne puhtana hoida
 • Lai valik. Ruloode valik ulatub seinast seina, pakkudes ka kõige nõudlikumale maitsele midagi. Rulood on väga mitmekülgsed, neid valmistatakse erinevast materjalist (tekstiil, bambus jms) ning stiilis (nt roomakardinad, kassettruloo).
 • Funktsionaalsus. Rulood on väga suured abimehed olukordades, mil sooviks end soovimatute pilkude ning liigse valguse eest varjata. Lisaks aitavad need kaasa nutika kodu loomisele ehk ruloodele saab paigaldada ka mootorlahenduse, mis töötab lisaks toitejuhtmele ka patareide ja akudega.
 • Pimendava või temperatuuri reguleeriva funktsiooniga. Kodustes tingimustes aitavad pimendavad kardinad magamistuba hubasemaks muuta, teha lõunauinakud lastetoas mõnusamaks või muuta elutoas televiisori vaatamine mõnusaks. Ka koduses töönurgas on valguse reguleerimine oluline ja aitab tõsta tööviljakust.
  Kontoris on ruloo asendamatu abimees, eriti suurtes ja avarates ruumides paljude akendega. Pimendavad kardinad aitavad reguleerida valguse taset ruumis, mis on oluline mugava töökeskkonna loomisel.

Milline rulookardina pakkuja valida?

Pimendav ruloo

Kui eesmärgiks on leida parimad rulookardinad, tasub meeles pidada mõnda olulist omadust, mida esinduses või salongis jälgida. Tavalisemaid lahendusi leiab ka suurtest sisustuspoodidest, kuid kui otsida midagi erilist tuleb pöörduda nende poole, kes on valdkonnas spetsialiseerunud.

Rulookardinad on paljude meelest lihtsalt kangarull, mida akna ette riputada, ja mõned eelistavadki sellist lahendust. Kuid neile, kes tahavad kvaliteeti ja unikaalsust, tasub pöörata tähelepanu järgnevale:

 • Võimalus koos mõelda – rulookardina tellimine või ostmine ei pea ilmtingimata olema vaid mõõtude ütlemine ja kangatooni peale näitamine. Hea salong võimaldab kliendil näha, kuidas erinevad lahendused töötavad ja välja näevad ning pakub laialdast disaini- ja profiilivalikut. Klienditeenindaja roll on olla valmis igasuguseks teemaga seonduvaks küsimuseks ja leida võimalust kliendi soove realiseerida.
 • Spetsialiseerumine terves valdkonnas – inglise keeles on mingis alas professionaalsuse kohta hea termin „knowing the ins and outs”, mis aknakatete jaoks eriti hästi sobib. Erinevaid kardinatüüpe on mitmeid ning nende olemasolu mitte ainult ei rikasta valikut, vaid ka näitavad salongi pädevust omal alal. Haaret laiendab veelgi, kui saab ka toast välja – ruloo on näiteks praktiline fassaadielement muude välislahenduste kõrval.
 • Spetsialiseerumine ruloodes – sõna „ruloo” alla käib mitu erinevat asja. Kas otsid traditsioonilist rulood või minit? Või äkki hoopis kassett- või duubelrulood? Kas vajad tuba pimendavat või toatemperatuuri reguleerivat funktsiooni? Kas soovid neid hoopis kasutada fassaadil? Salong, mis kõike seda pakub, on kindla peale minek endale ükskõik millise ruloo muretsemiseks.

Kui Sind ruloode teema huvitab ning sooviksid selle maailmaga pisut lähemalt tutvust teha, siis loe näiteks ühte meie varasemat blogipostitust ruloode hindade kohta. Alati on mõttekas lasta spetsialistid asja kallale ning teadmiseks, et võtame alati kuulda oma klientide erisoove.

Võta meiega igaljuhul ühendust! Koos leiame Sinu jaoks parima lahenduse.

Küsi pakkumist

Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist