Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Pimendav ruloo on praktiline nii kodus kui ka kontoris

pimendav rulooKas valguskiired segavad su und, töö tegemist või televiisori vaatamist? Heaks lahenduseks on pimendav ruloo, millega saad ruumi pimedaks muuta ka keset päeva. Mille poolest on pimendav ruloo eriline, millised on selle kasutusvõimalused ja kuidas tagatakse maksimaalne valguse blokeerimine?

Valgust läbikumav või pimendav ruloo?

Ruloo läbipaistvus sõltub eelkõige kanga materjalist. Üldlevinud on järgmised kolm lahendust:

  • valgust läbilaskev ruloo,
  • poolpimendav ruloo,
  • täielikult pimendav ruloo.

poolpimendavad ruloodValgust läbilaskev ruloo on sobiv lahendus, kui tahad aknakattega tuba võõraste pilkude eest kaitsta, seejuures ruumi pimedaks muutmata. Valmistamiseks kasutame näiteks spetsiaalset screen kangast, mis laseb valgust läbi, kuid takistab tuppa langevat UV-kiirgust. Võrkkangas laseb aknast välja vaadata ja hoiab mööblit ning muid esemeid toas pleekimise eest.

Poolpimendav ruloo on hea valik, kui soovid ruumi hämaramaks muuta, kuid mitte täielikult pimendada. Poolpimendavaid ruloosid teeme ka valgust tagasipeegelduvast materjalist, mis aitab toa temperatuuri reguleerida.

Täielikult pimendav ruloo on praktiline aknakate nii kodus kui tööruumides. See võimaldab toa pimedaks teha ka valgel ajal. Valguse blokeerimiseks kasutame vastavat kangast ja kinnitussüsteemi (loe sellest täpsemalt allpool).

Pimendava ruloo kasutusvõimalused

Kodus kasutatakse pimendavaid kardinaid eelkõige magamistoas, kus need takistavad und segava valguse tuppa pääsemist. Levinud on ka ruloo ja tekstiilkardina kooslus, mis muudab ruumi hubasemaks ja annab rohkem võimalusi ka erinevate värvidega katsetamiseks. Lisaks on pimendavad aknakatted väga praktilised elutoas, kus valguskiired võivad segada televiisori vaatamist.

Pimendav ruloo on asendamatu tehnilistes ruumides, kus kasutatakse valgust kartvaid seadmeid või ei soovita ruumist tulevat valgust väliskeskkonda lasta, näiteks fotostuudiod või osad laborid. Kontorites ja eriti kaasaegsetes klaasist büroohoonetes parandavad pimendavad kardinad nähtavust, takistades valguse silma ja arvutiekraanidele paistmist.

Pimendav ruloo parendab une kvaliteeti

Suvised pikad valged ööd stimuleerivad vaieldamatult inimlikku lõbujanu ja sotsiaalset elu, kuid need ei ole kõige paremad meie une kvaliteedile. Inimorganismi sisemine kell töötab päikesetõusust loojanguni. Suveperioodil läheb see veidi sassi ning optimaalseks päevaseks toimimiseks vajalikke (ca 6-9, see on väga individuaalne) tunde võib olla palju keerulisem täis magada, kui sügistalvisel ajal.

Asja tuum peitub selles, et pimendav ruloo aitab luua loomuliku unekeskkonna, ja seda hoolimata sellest, mis parasjagu õues toimub. Antud keskkond on üsna valguskindel, kuhu ei paista liigset valgust.

pimendav rulooUnehäireid seostatakse melatoniinipuudusega. Melatoniini, mida kutsutakse ka unehormooniks, toodab aju vaid siis, kui meid ümbritsev keskkond on pime. Melatoniin ei mõjuta ainult und, vaid omab mõju ka keha üldisele tervisele ja kaitsevõimele.  Näiteks alandab see vererõhku, glükoositaset ja kehatemperatuuri, ning see soodustab kergemat uinumist. Kui väljas on valge, siis need protsessid ei toimi. Aju ei saa õigeid sõnumeid. Seega ‒ tuleb magamiseks soodne keskkond ise luua.

Pimendavad aknakatted on eriti hea lahendus:

  • insomnikutele ehk rahututele magajatele;
  • inimestele, kes töötavad vahetustes ning magavad tihti päevasel ajal;
  • lastele, kes magavad päevaund.

Pimendav ruloo on abiks valgustundlikele inimestele

Valgustundlikkus on üsna levinud probleem, ja hädaks eriti neile, kes põevad kroonilisi peavalusid ja migreene. Kuigi valgus pole kõigi jaoks migreenihoo tekitaja siis nii mõnelgi võib isegi mõõdukas sära sümptomeid hullemaks teha. Tavaline leevendus on sel puhul pimedas toas puhkamine.

Ilma kroonilise hädatagi võib pinge ja väsimus silmades olla kõige tavalisem peavalutekitaja, eriti pärast pikka päeva ekraani ees. Soovitus on ka siis olla võimalikult pimedas toas, lastes silmadel lõdvestuda ja oma pead puhata.

Kuidas tagada maksimaalne pimedus?

Maksimaalse kaitse valguse eest tagavad külgliistud, mille vahel pimendav rulookangas üles ja alla kerides liigub. Valgustriipude täielikuks vältimiseks kasutatakse harjastihendeid. Külgliistude plussiks on ka see, et avatud aknaga ei hakka rulookardin tõmbetuule käes lehvima.

Pimendav ruloo on praktiline, vastupidav ja sobib tänu oma lihtsusele igasse interjööri. Samuti saad seda kombineerida teiste kardinatüüpidega. Tule vaata näidiseid meie kauplustes või küsi personaalset pakkumist.

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist