Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Pimendav ruloo on praktiline nii kodus kui ka kontoris

Kas valguskiired segavad su und, töö tegemist või televiisori vaatamist? Heaks lahenduseks on pimendav ruloo, millega saad ruumi pimedaks muuta ka keset päeva. Mille poolest on pimendav ruloo eriline, millised on selle kasutusvõimalused ja kuidas tagatakse maksimaalne valguse blokeerimine?

Valgust läbikumav või pimendav ruloo?

Ruloo läbipaistvus sõltub eelkõige kanga materjalist. Üldlevinud on järgmised kolm lahendust:

  • valgust läbilaskev ruloo,
  • poolpimendav ruloo,
  • täielikult pimendav ruloo.

Pimendav ruloo

Valgust läbilaskev ruloo on sobiv lahendus, kui tahad aknakattega tuba võõraste pilkude eest kaitsta, seejuures ruumi pimedaks muutmata. Valmistamiseks kasutame näiteks spetsiaalset screen kangast, mis laseb valgust läbi, kuid takistab tuppa langevat UV-kiirgust. Võrkkangas laseb aknast välja vaadata ja hoiab mööblit ning muid esemeid toas pleekimise eest.

Poolpimendav ruloo on hea valik, kui soovid ruumi hämaramaks muuta, kuid mitte täielikult pimendada. Poolpimendavaid ruloosid teeme ka valgust tagasipeegelduvast materjalist, mis aitab toa temperatuuri reguleerida.

Täielikult pimendav ruloo võimaldab toa pimedaks teha ka valgel ajal. Valguse blokeerimiseks kasutame vastavat kangast ja kinnitussüsteemi.

Pimendava ruloo kasutusvõimalused

Pimendav ruloo on praktiline aknakate nii kodus kui tööruumides.

Kodus kasutatakse pimendavaid kardinaid eelkõige magamistoas, kus need takistavad und segava valguse tuppa pääsemist. Levinud on ka ruloo ja tekstiilkardina kooslus, mis muudab ruumi hubasemaks ja annab rohkem võimalusi ka erinevate värvidega katsetamiseks. Lisaks on pimendavad aknakatted väga praktilised elutoas, kus valguskiired võivad segada televiisori vaatamist.

Pimendav ruloo on asendamatu tehnilistes ruumides, kus kasutatakse valgust kartvaid seadmeid või ei soovita ruumist tulevat valgust väliskeskkonda lasta, näiteks fotostuudiod või osad laborid. Kontorites ja eriti kaasaegsetes klaasist büroohoonetes parandavad pimendavad kardinad nähtavust, takistades valguse silma ja arvutiekraanidele paistmist.

Kuidas tagada maksimaalne pimedus?

Maksimaalse kaitse valguse eest tagavad külgliistud, mille vahel pimendav rulookangas üles ja alla kerides liigub. Valgustriipude täielikuks vältimiseks kasutatakse harjastihendeid. Külgliistude plussiks on ka see, et avatud aknaga ei hakka rulookardin tõmbetuule käes lehvima.

Pimendav ruloo on praktiline, vastupidav ja sobib tänu oma lihtsusele igasse interjööri. Samuti saad seda kombineerida teiste kardinatüüpidega. Tule vaata näidiseid meie kauplustes või küsi personaalset pakkumist.

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist