Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Bambuskardinad

Super trikk: bambusruloo muudab liiga ereda päikesevalguse mahedaks

Bambuskardinad on  valmistatud materjalidest, mille kudumisel kasutatakse erinevaid  looduslikke materjale. Bambusliistude, taimsete kiudude, paberi ja polüestermaterjalide kokkukudumisel tekivad struktuursed pinnad, millel on erinev läbipaistvusaste, naturaalne looduslähedane värvigamma ning võime reageerida õhu niiskussisaldusele.

Bambuskardina eelised

  • Hajutab valgust, reguleerib ruumi temperatuuri ja õhuniiskust
  • Sisekujunduselement, mis ühelt poolt varjab kuid teiselt poolt laseb ruumis aimata ka eksterjööri; väga dekoratiivne

Teostatavad kahes vormingus – rullkardina või roomakardinana.

Rullkardin

Rullkardina puhul rullitakse alaliistule kinnitatud materjal tõmbamisel lühenevate nööriaasade abil üles. Materjal on ülaservast kinnitatud puitliistule tagantpoolt, eesservas moodustub kahekordne kattevolt, mis varjab kinnitusliistu.

Roomakardin

Roomakardina puhul on materjal kinnitatud ülemise puitliistu peale eestpoolt ja varjab selle täielikult. Tõmbenööride abil liigub kardin üles, moodustades võrdse laiusega volte. Osade materjalide puhul on vaja kasutada voltide moodustamisel vahevardaid.

Materjalid

  • Bambusmaterjal – kangaks on kootud loodusliku bambuse liistud või peened varred, mis on nii õhukesed, et polüesterniidiga kokkukudumisel tekib meeldiv õhuke kangas; bambusesisaldus kangas olenevalt materjalist  ca 70 – 90%; ülejäänud osa PES
  • Džuutmaterjal – kangas on kootud taimsetest kiududest, meenutab jämedakoelisemat linast kangast; koostis 74% džuudikiud, 26 % PES
  • Pabermaterjal – 87,5% paber, 12,5% PES

Mõõdud

Bambuskardinate max laius sõltub konkreetse materjali laiusest, kuid see jääb vahemikku 1800 –  2000 mm. Minimaalne laius on 400 mm ja vähim kõrgus 200 mm.

Küsi pakkumist

Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist