Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Rulookardinad on ägedad, aga kuidas neid puhastada?

Rulookardinad on väga praktilised ja stiilsed aknakatted. Need pakuvad privaatsust uudishimulike naabrite eest, varju liigse päikese või kuumuse eest, kuid on ka osavad tolmukogujad. Ehk siis ‒ ära unusta kevadist suurpuhastust tehes ja aknaid küürides ruloosid!

Rulookardinate puhastamine on üks tüütuimad tegevusi, kuid vajab siiski tegemist. Ettevõtja, puhastusekspert ja Clean My Space Youtube’i kanali staar Melissa Maker annab nõu:

Mida Sa ruloode puhastamiseks vajad?

 • Mikrokiust tolmulapp;
 • Harjasotsikuga tolmuimeja;
 • Pesuvahend (eriti hea on siinkohal tavaline nõudepesuvahend);
 • Soe vesi.

Järgnev puhastusmeetod töötab hästi nii alumiinium, plastik- kui puidust ruloode puhastamiseks. See ei ole soovitatav kangast rulookardinatele, ole ettevaatlik ka puidust ruloode puhastamisel. Viimaseid võiks enne akende eest maha võtta, soojas (mitte kuumas!) seebises vees loputada ja siis kuivama riputada.

Rulookardinad on ägedad, aga kuidas neid puhastada?

Väärt nipid, kuidas rulookardinad puhtaks saada:

 1. Esmalt puhasta rulookardinad mustusest, tolmust, lemmikloomakarvadest ja surnud putukatest. Hea trikk on kasutada selleks jahedal funktsioonil töötavat fööni. Ehk siis puhu sodi ribade vahelt lihtsalt minema. NB! Ära unusta see hiljem tolmuimeja või harjaga kokku koguda.
 2. Seejärel pühi nii palju allesjäänud tolmu ära, kui võimalik. Kasuta selleks tolmulappi ning liigu ülevalt alla, et tolm kukuks allapoole. Hea tööriist on ka mikrokiust lapp või vana sokk!
 3. Nüüd pese rulood seebiveega puhtaks. Vääna lapp kindlasti hoolega välja, et see veest ei niriseks. Super trikk on pesuveele lisada veidi (ca teelusikatäis) söögisoodat või äädikat.
 4. Puidust ruloosid saad Sa puhastada ka spetsiaalse mööblipoleerimisvahendiga. Kui rulookardinad on väga määrdunud, siis kasuta vett, kuid vaata, et seda liiga palju ei oleks. Liigne vesi võib puidust rulood ära rikkuda.
 5. Kangast ruloosid puhasta tolmuimejaga regulaarselt, et need ei muutuks pika aja peale liiga mustaks. Kevadise suurpuhastuse ajal käi need niiske lapiga üle, hinnalisemad rulookardinad lase ekspertidel keemiliselt puhastada.

NB! Hoia mõned pesulõksud ligi, et Sa saaksid vajadusel (näiteks telefoni helisedes) ära märkida ruloode vahe, kuhu Sa parasjagu pooleli jäid.

Rulookardinad on ägedad, aga kuidas neid puhastadaKuidas saaks nii, et oleks vähem tolmu?

 • Harja oma lemmikloomi rohkem, et nende karvad ei lenduks;
 • Paigalda lisaks ka kardinad, mis püüavad kinni osa tolmust, mis muidu langeks ruloodele;
 • Kui Sul on laeventilaator, siis puhasta seda sageli.

Loe millised aknakatted sobivad Sinu isiksusetüübiga, tutvu ruloo eelistega ning uuri järgi, millised on kvaliteetsed rulookardinad.

Tekkis küsimusi? Võta meiega ühendust!

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist