Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

7 põhjust miks lükanduksed on hea lahendus

LükanduksedLükanduksed on hea ja samas ka väga lihtne viis oma kodu omanäoliseks ja huvitavalt ruumiliseks muuta. Lisaks avavad liuguksed “põnevaid uksi”, pakkudes mitmekülgseid võimalusi oma kodu planeerimisel. Kokkuvõtvalt võiks öelda, et liuguksed on vahva disainielement ning samas ka väga praktiline lahendus Sinu kodule.  

Lükanduksed ja nende eelised:

  • Elegantsus ja esteetika. Uksed pakuvad minimalistlikku, lihtsat väärtust, mis sobib pea iga stiiliga. Saadaval on üsna lai materjali- ning värvivalik. Lisaks maksimeerib liuglev uks loomulikku valgust ning välisvaateid.
  • Peab kinni üleliigsed helid. Tihenditega liuguksed peavad üsna hästi kinni ruumidest kostuvad helid, nt teleka müra, vali muusika, jutuvadin jms.
  • Elamispinna/tubade ühendaja. Klaasist lükanduksed ühendavad soovi või vajaduse korral toad, mille eraldajateks need mõeldud on. Kõlab keeruliselt, aga käime selle mõtte korra veel läbi: kuna klaas on materjalina läbipaistev, tekitab liuglev uks efekti nagu oleksid toad omavahel ühendatud (kuid samas siiski ei ole).

Kui klaasist liuglev uks on ruumide (või õue- ja sisepinna) vahel suletud, saad Sa aastaringselt oma ilusat aeda imetleda, kartmata märjaks või külma saada.

  • Ruumieraldaja. Lisaks eelmises punktis väljatoodud ruumide ühendamise funktsioonile on lükanduksed ka  imepärased ruumieraldajad: tänu põrandale ja lakke paigaldatud ala- ja ülasiinidele saad Sa ühest suuremast toast mitu väiksemat teha. Nii saab lastele näiteks eraldi “pesad” luua või käsitöö-meisterdamise nurgakese teha.
  • Liuglev uks eraldab ülejäänud ruumist ka garderoobi- ja kapipinnad, mõjudes seejuures minimalistlikult ja maitsekalt.  
  • Säästavad ruumi. Tänu uste eripärale (avanevad külgedele) on Sinu kodus nüüd palju rohkem ruumi! Sa saad uste kõrval seina ääres hoida raamaturiiuleid või ilusaid toataimi ega pea muretsema, et need ukse varju jäävad, kui see avatud on.
  • Hea energiasäästja. Kvaliteetselt valmistatud ja paigaldatud lükanduksed võivad säästa Sulle külmal ajal küttearvetelt ning ka soojal ajal ruumides sobilikku temperatuuri hoida.  

Millised on Avaekspertide lükanduste lahendused?

  • Alumiiniumraam. Alumiinium on üks vastupidavamaid materjale, mida on kerge puhastada. Mitmed alumiiniumprofiilid on sobilikud ka ruumieraldajaks ja läbipaistva klaasi kasutamiseks, kuna rattad saab peita rõhtprofiilide sisse.

NB! Avaekpserdid toodavad ainsana Eestis puitlaudist jäljendavaid alumiinumsisuga liuguksi.

  • Spoonraam jätab mulje justkui oleks tegu täispuiduga, kuid tegelikult on vaid pealmine kiht õhukese puidulehega kaetud. Spoonraam on odavam lahendus, kui täispuit.

Loe spoonimise protsessi kohta lähemalt siit.

  • Melamiinraami välisviimistlus loob mulje looduslähedasest, hubasest ja soojast õhkkonnast. Melamiinraamiga lükanduks sobib Sulle, kui soovid lisaks praktilisusele ilmestada ka oma kodust interjööri.

Näiteks, kui Sa soovid luua oma koju idamaist hõngu. Märksõnadeks on looduslähedus, ehedus ja puhtus.

Loe melamiinraami kohta lähemalt siit.

Kui Sa pole ikka veel veendunud, siis loe meie varasemat blogi miks liuguksed paigaldada.
Kui Sul tekkis huvi lükanduste vastu, siis võta meiega ühendust!

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist