Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

3 väärt mõtet, kuidas valida parimatest parim kardin rõdu jaoks

Kardin rõduleKui Sul pole rõdu, siis pole Sind olemas! Eestis vähemalt küll. Sest kohati on rõdu ainus võimalus värsket õhku hingata ja “just nagu õues olla”, kui nädalaid järjest vihma kallab või lumetorm silmad-suud kinni tuiskab.

Aga kuidas rõdul veedetud aeg lisaks juba seal olevale mugavale mööblile ja ilusatele potitaimedele veelgi mõnusamaks teha? Rõdu akendele võiks näiteks paigaldada iseloomu ja disaininüanssi lisavad rõdukardinad, mis on ka väga funktsionaalsed.

Toome alljärgnevalt välja kolm asjaolu, mida aknakatteid valima minnes võiks arvesse võtta:

  • Privaatsus. Keegi ei taha elada ega puhata akvaariumis. Eestis on ilmaga sellised lood, et kui päike paistab (ja seda ‒ nagu me teame ‒ ei juhtu liiga tihti), siis tahaks koguaeg õues olla. Ja kui see võimalik ei ole, siis tahaks istuda vähemalt oma rõdul, lugeda seal raamatut, niisama oleskleda või kodukontorit teha. Kõike seda põnevat sooviks viljeleda seejuures kindlasti privaatselt. Ega ei taha ikka küll, et naaber aknavahelt piiluks või möödujad uudishimulikult sisse kiikaksid. Rõdukardinad on seks puhuks imeline lahendus. Katteid saab kombineerida (pooleldi ja/või tervenisti kaetud rõduklaas) ning juhtida sel viisil uudistavaid pilke ja päikesevalgust.
  • Jah, tõsi ‒ vahel on tarvis ka päikesevalgust reguleerida. Tee kindlaks, kas rõdule paistab hommikune tõusev või hoopis õhtune loojuv päike. Siis mõtle läbi, kas sa sooviksid oma ellu seda valgust rohkem või vähem ning vastavalt sellele vali ka materjal, millest rõdukardinad valmistatud on. Võib kaaluda ka suviselt kergemaid ning talviselt paksemaid katteid ning neid siis vastavalt aastaajale ja ilmastikutingimustele vahetada.
  • Järgmiseks mõtle läbi rõdukardina värvitoon. Oleks suurepärane, kui see sobiks üleüldise majas valitseva tonaalsusega. Kes juba ei teadnud, siis tasuks kindlasti kõrva taha panna, et neutraalsed värvid nagu beež, hall, valge ja must on kooskõlas kõigi maja- ning mööblitoonidega. Ja üks hea nipp veel ‒ kui soovid oma rõdu näidata suuremana, kui see tegelikult on, siis kasuta selleks heledaid rõduaknakatteid ning värvi rõduseinad tumedaks.

Loodetavasti leidsid siit mõned head tähelepanekud, mis aitavad rõdukardinate valiku tegemisel kaasa. Tea, et pakume oma klientidele täislahendust ehk tuleme Sinu koju või kontorisse kohale, mõõdame, valmistame ja paigaldame kõik vajaliku. Nii saad olla kindel, et kardinad sobivad sinu akendele nagu valatult.

Paigaldusteenust saad tellida kõigile meie salongidest või kodulehe kaudu tellitud aknakatetele.

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist