Garderoobisüsteemid – kuidas valida parim lahendus?
- Meist
- Blogi
- Liuguksed ja garderoobid
- Garderoobisüsteemid – kuidas valida parim lahendus?
Spetsiaalselt sinu kodule loodud garderoobisüsteem on praktiline ja paindlik hoiustamispaik. Suure garderoobiga jääb tuppa rohkem vaba pinda ja asjad on paremini organiseeritud. Kuidas aga leida endale see just kõige sobivam garderoobisüsteem? Millest alustada ja millele tähelepanu pöörata?
Leia garderoobile sobiv koht ja mõõda pind ära
Garderoobisüsteemid sobivad hästi tuppa, esikusse ja koridori. Üks levinumaid lahendusi on paigutada toa tervet seina kattev garderoob. Isegi kui sul riideid ja jalanõusid kogu kapi täitmiseks pole, saad seal hoiustada ka voodipesu, kohvreid, koristustarbeid, mänguasju ja muid esemeid.
Kui tellid garderoobi erilahenduse, saad valida täpselt endale sobiva suuruse. Mõõda ära soovitud kapi laius, kõrgus ja sügavus.
Et riidepuud ilusti ära mahuks, võiks garderoobi sügavus olla vähemalt 55cm.
Millele tasub garderoobisüsteeme valides veel tähelepanu pöörata?
- Nähtavus. Garderoobiust avades võiks kohe riiulites ja stangedel olevatest rõivastest, pesust ja muudest asjadest hea ülevaade olla – nii on parem kapis korda säilitada ja sealt kiiresti asju üles leida.
- Valgustus. Kui garderoob asub akendest kaugemal toa ääres, võib garderoobi tagumistes nurkades üpris pimedaks jääda. Lisavalgustus teeb kapi organiseerimise ja sealt sobivate riiete ning asjade valimise oluliselt lihtsamaks.
- Riidepuud. Et pintsakud, kampsunid ja särgid oma vormi ei kaotaks, investeeri kvaliteetsetesse riidepuudesse ning riputusmehhanismidesse. Ühtetüüpi riidepuudega paistavad rõivad stangedelt ka ühtlaselt välja ning neid on lihtsam ümber tõsta ja organiseerida.
- Jalanõud. Garderoobisüsteemi planeerides ära unusta jalavarje. Saabaste, kingade ning muude jalanõude jaoks saab teha eraldi riiulid või sahtlid ning tavaliselt on mõistlik need paigutada kapi alaosasse.
- Lipsud ja sallid. Lipsud ja sallid võivad sahtlis oma vormi kaotada ja kortsu minna, riidepuutorule riputades võtavad need aga palju ruumi ja kipuvad maha libisema. Seega tasub vajadusel lipsude ja sallide jaoks eraldi koht garderoobisüsteemis luua.
- Kotid, mütsid ja ehted. Et käekotid ja mütsid ilusad püsiksid ja lihtsasti väljavõetavad oleks, saab neile eraldi riiulid või riputuskonksud planeerida. Samuti saab eraldi hoiustamispaiga teha kaelakeedele, kõrvarõngastele ja muudele ehetele.
Õnneks ei pea sa kõike üksi planeerima ja läbimõtlema. Võta ühendust meie spetsialistidega ja me aitame just sulle parima garderoobisüsteemi projekteerida.
Tagasi