Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Somfy soovitab: kuidas valida kardinaid eri ruumidesse

Somfy soovitab: kuidas valida kardinaid eri ruumidesseJust nagu iga kodu on isemoodi, on seda ka iga tuba. Eri ruumide aknakatted peaksid vastama oma ainulaadsele karakterile ja eesmärgile. Meie hea koostööpartner Somfy, kes on mugavad aknakatete mootorid kohalikesse massidesse viinud, toob omalt poolt välja mõned kasulikud ideed, kuidas õiged kardinad valida. Lisame ka mõned omapoolsed mõtted tubade ilustamiseks ning praktilisemaks muutmiseks. Toredat re-dekoreerimist!

Vannitoa aknakatted

Vannituba paikneb Eesti kodudes sageli korteri või maja südames ning on pigem ilma akende ja naturaalse päevavalguseta. Ja isegi, kui aken on osa vannitoa arhitektuurist, siis paikneb see tavaliselt kõrgel ning on suuruselt üsna väike või mattklaasiga.

Esitame Teile ka väikse väljakutse ning kutsume üles oma vanni- ja muude tubade akendele, olenemata nende suurusest ja asukohast, põnevate ja funktsionaalsete katete kaasabil värskenduskuuri tegema. Miks mitte uue aasta puhul kõik kulunud ja väsinud aknakatted välja vahetada. Ja kardinatevahetus on seks puhuks üks kiiremaid ja lihtsamaid viise. Valmis?

3 olulist nüanssi, millele Somfy eksperdid soovitavad kardinate puhul tähelepanu pöörata:

  • Valgus – enamusele meist meeldib valgusküllane ja sõbralik vannituba, seega võiks kasutada kergeid ja valgust läbilaskvaid kangaid, et säiliks nii privaatsus kui hubane valgussära.
  • Niiskus – kuna vannitubade niiskustase on kõrgem, kui mujal ruumides, siis peaks vältima tugevamast ja raskemast kangast kardinaid, mis võivad niiskust liigselt endas säilitada.
  • Ruumi suurus – vannitoad on meil pigem väiksed kui suured. Sellest tuleb kardinate valikul kindlasti lähtuda ning sortida välja heledama värvitooniga katted, kuna need teevad ruumi visuaalselt suuremaks ja lisavad sellele õhulisust.

Somfy firmakaup ehk mootoriga lahendused muudavad vannitoa aga eriti luksuslikuks. Erilahendus on lisaks väga praktiline, kuna võimaldab valgusel aknast sisse tungida vaid nupuvajutusega. Ja seda kasvõi kuuma vanni nautides!

Magamistoa aknakatted

Somfy mootoriga roomakardinadMagamistuba on meie püha kindlus. Nii erilisse ruumi tuleb valida ka eriline lahendus, mis varjaks piisavalt soovimatut valgust, kuid samas ei muudaks tuba ka pimedaks koopaks (kui Sa seda just ise ei soovi).

Motoriseeritud aknakatted magamistoas tähendavad eelkõige mugavust. Neid saab seadistada pereliikmeid hommikuti äratama (läbi määratud avamisaja) või avada need ise ilma voodist püsti tõusmata.

Magamistoa jaoks on parimad:

  • Pimendavad kardinad – nii mõnigi meist on valgustundlik ja eelistab, et tema puhketuba oleks nii ööl kui päeval täiesti pime. Mootoriga lahendus on sel puhul kui taevakingitus! Nimelt on tegemist nutika lahendusega, mis leiab just Sulle sobivaima aja, mil kardinad ette tõmmata. Et voila!
  • Roomakardinad on ideaalne lahendus puhuks, mil pimendavad ja poolpimendavad võimalused pole päris Sinu jaoks. Need pakuvad just magamistuppa sobivat õrna tunnetust, mis õhtul päevastest muredest ja tegemistest aitavad välja puhata.

Lastetoa aknakatted

Peamine märksõna, mida Somfy soovitab lastetubade puhul silmas pidada, on turvalisus. Vali kindlasti kardinad, mida ei pea rippuvate meetodite abil avama. Näiteks vedrumehhanismiga rulood, tekstiilkardinad või voldikkardinad. Mootorite eelis on siinkohal see, et lastetoa kardinaid ja nende avanemist on võimalik ise kontrollida.

Elutoa aknakatted

Somfy mootoriga kardinadElutuba on üldjuhul majapidamistes üks suurimaid ruume. Seal veedetakse perega ühist aega ning võetakse vastu külalisi. Ja mis oleks veel parem valik niivõrd tähtsa ruumi akna katteks, kui mitte suurejoonelised tekstiilkardinad? Sama meelt on ka Somfy eksperdid ning seda soosivad üldlevinud elutoa sisustustrendid ja -tavad.

Mida silmad pidada?

  • Tee kindlaks, kuidas valgus tuppa langeb ning vali selle järgi ka kanga paksus.
  • Privaatsus – valgus ja elektroonika võivad muuta Su tegemised läbi õrna kanga teistele nähtavaks.

Köögi aknakatted

Somfy mootoriga ribakardinKöögi ehk kodu südame aknakatete valikul tuleb arvestada sellega, et igapäevaselt oma perele süüa valmistades tekivad paratamatult toidu- ja rasvaplekid nii köögipindadele kui ka kardinatele. Kui kergesti puhastatavate pindadega väga muret ei ole, siis kardinaid mitu korda nädalas pesta küll ei sooviks.

Parim valik kööki on puidust valmistatud ribakardinad, mida on lihtne ja mugav vajadusel puhastada. Lisaks sobib puitmaterjal suurepäraselt köögi sooja ja südamliku olemusega. Ja nii on lausa lust seal oma kallile perele süüa valmistada!

Lae- ja katuseakende aknakatted

Kõrgel asetsevatele lae- ja katuseakendele sobivate katete leidmine võib olla paras katsumus. Somfy mootorid muudavad selle aga väga lihtsaks, sest tänu neile ei pea Sa enam valguse tuppa laskmiseks (või selle tõkestamiseks) igal hommikul ja õhtul turnima. Lisaks võib kõrgustesse ronimine olla väga ohtlik ning enam ei pea kasutama kohmakaid mehhanisme.

Sobivat rulood või voldikkardinat on võimalik seadistada avanema vaid ühe nupuvajutusega. Ja just nagu Somfy ise ütleb: “Mootor tähendab võimalust aknakatet avada igapäevaselt, mitte kord aastas.” Keeruliselt positsioneeritud aken ei pea oma asukoha tõttu üldsegi katteta jääma.

Loe lisaks: „Kliendi lugu: aknakatted tervele majapidamisele”

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist