Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Kottpimedus ja pimendav ruloo – 3 tervise-eelist

Pimedus ei pea seostuma ainult negatiivsete omadustega. Tegelikult võib täielik pimedus õigel ajal õiges kohas olla tervisele hea. Pimendav ruloo või kardinad võimaldavad ruumis luua pooliku või täieliku pimeduse – kuidas võib see mõjutada elukvaliteeti?

Ikka ja jälle räägitakse eestlaste d-vitamiinipuudusest ja liigsest pimedusest meie elus, vähem pööratakse tähelepanu aga liigsele valgusele. Millised on konkreetsed eelised, mida võib tuua mõõdukas pimedus meie elus?

Pimendav ruloo

Eelis I – parem unekvaliteet

Ajaloost on tuttavad ehk jutud sellest, kuidas enne elektrit tõusti hommikuti valgusega ja pime aeg enamjaolt magamisele kulus. Elektripirnivalgus venitanud meie ärkveloleku õige pikaks, võrreldes ammusega. Tänapäeval meie ellu tulnud ekraanid ja valgusküllus rikkuvat isegi paljude und.

Tõsiasi on see, et juba pikemat aega soovitatakse näiteks paar tundi enne uneaega vältida arvutiekraane ja nutitelefone. Linnaruumi ööpäevaringne sära kipub aga meie magamistubadesse paistma ja seoseid selle ja levinud unehäirete vahel juba leitakse.

Eelis II – abiks valgustundlikele

Valgustundlikkus on üsna levinud probleem, ja hädaks eriti neile, kes põevad kroonilisi peavalusid ja migreene. Kuigi valgus pole kõigi jaoks migreenihoo tekitaja siis nii mõnelgi võib isegi mõõdukas sära sümptomeid hullemaks teha. Tavaline leevendus on sel puhul pimedas toas puhkamine.

Ilma kroonilise hädatagi võib pinge ja väsimus silmades olla kõige tavalisem peavalutekitaja, eriti pärast pikka päeva ekraani ees. Soovitus on ka siis olla võimalikult pimedas toas, lastes silmadel lõdvestuda ja oma pead puhata.

Eelis III – tervisele hea

Unehäireid seostatakse melatoniinipuudusega – igasugune valgus võib takistada selle produtseerimist kehas. Melatoniin ei mõjuta ainult und, vaid omab mõju ka keha üldisele tervisele ja kaitsevõimele.

Kuid ei maksa unustada ka hea une mõju enesetundele. Inimene, kes korralikult ei maga, on vastuvõtlikum haigustele. Kuidas magada paremini? – Kottpimedas.

Pimendav ruloo aitab luua hubase hämaruse

RulooRuumi sissepaistva valguse ohjamiseks aknakatetega on kaks võimalust, vastavalt isiklikele eelistustele:

  • Pimendav ruloo – võimaldab toa teha kottpimedaks. Hea lahendus valgustundlikele inimestele.
  • Poolpimendav ruloo – jätab suurema reguleerimisvõimaluse, sest nii mõnigi meist eelistab videvikku või koos valgusega ärgata.

Naljaviluks, aga teatava tõeteraga võib öelda soovituse – too veidi pimedust oma ellu!

Loe veel: „Pimendav ruloo on praktiline nii kodus kui ka kontoris”

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist