Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Kuidas valida tekstiilkardinad? 5 spetsialisti nõuannet

Koju või kontorisse uute aknakatete valimine võib tunduda esmapilgul lihtne – mõõdad akna ära ja otsid kauplusest sobivad tekstiilkardinad. Tegelikkuses see nii kergelt üldjuhul ei lähe, sest erinevaid faktoreid aknakatete valikul on palju: kardinate stiil, kangas, värv, erinevad paigaldamise võimalused jne. Lisaks soovid sa tõenäoliselt aknakatteid, mis sinu kodu või tööruumide sisustusega ka ideaalselt sobituksid. Et kardinate valik ja sobitamine hõlpsam oleks, panime kirja 5 nõuannet sisekujundajatelt.

1. Uuri värvipsühholoogiat

Värvid meie ümber mõjutavad meid igapäevaselt, olles heaks vahendiks, et inspireerida ja meeleolu muuta, tekitada optilisi illusioone või lihtsalt ruumis soovitud atmosfääri luua. Näiteks heledad toonid loovad üldjuhul avarama mulje, punane värv köögis suurendab söögiisu, kollased ja oranžid toonid mõjuvad positiivselt ja ergastavalt.

2. Kasuta detaile, et erinevad toonid omavahel siduda

Kui soovid kasutada erinevaid toone, siis ruumis olevad esemed ja muud detailid on heaks vahendiks, et toonid omavahel siduda. Näiteks kui seinad on sinised ja soovid akende ette panna roosad kardinad, siis kasutada roosa ja sinisega vaipa või diivanipatju.

3. Arvesta ruumi otstarbe ja kasutajatega

Lisaks värvide sobitamisele on oluline, et tekstiilkardinad sobiksid hästi ka ruumis viibijatele. Näiteks kui sul on kodus lemmikloomad ja väiksed lapsed, tasub valida aknakatted, mida on hõlbus puhastada. Kui ruum vajab igapäevaselt koristamist, on praktilisemad veidi lühemad aknakatted, mis ei sega põranda harjamist või tolmuimejaga vaiba puhastamist.

4. Säästa energiat laiade ja kõrgete tekstiilkardinatega

Tekstiilkardinad on ühed energiasäästlikumad aknakatted, hoides talvel klaasidelt õhkuvat külma eemal ja suvel ruume liigse päikesevalguse ning ülekuumenemise eest kaitstes. Efekt on tugevam, kui tellid aknakatted, mis ulatuvad tublisti üle aknaorva ja katavad selle hästi ka alt ja ülevalt.

5. Ära unusta kardinakandureid ja muid detaile

Juba kardinate materjali ja tegumoe valikul mõtle ka kardinakanduritele – kas soovid kasutada kardinapuud, siini, nöörjuhtimisega siini või hoopis mootoriga lahendust? Kui soovid tekstiilkardinaid küljele kokku siduda, siis vali välja kohe ka sobiv pael või lase see kardinakangast valmistada.

Lisalugemist:

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist