Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Head talvekardinad hoiavad sooja ja säästavad raha

Üks hea viis, kuidas aegajalt ligihiilivat rutiini peletada ja elule veidi särtsu lisada, on oma eluruume väikest pingutust vajavate nüansside abil värskendada. Värske energia toovad majja näiteks uued riiulid, tapeet või uhked toataimed. Ka kardinad on kodule uudse hingamise andmiseks imelihtne, mitmekülgne ning võrdlemisi soodne viis.

Head talvekardinad hoiavad sooja ja säästavad rahaEnne veel, kui kevadine re-dekoreerimine Eesti kodudes tuure kogub, võiks aknast välja vaadates läbi mõelda oma talvised kardinad. Ideaalis võiksid need olla kaks ühes funktsiooniga ehk esteetilised ja praktilised samaaegselt. Et hoida toatemperatuur kõrgel ning küttearved madalal.

Uskumatu, aga tõsi ‒ aastaajale mittevastavad kardinad on üks peamiseid süüdlasi, miks soe akende kaudu kodust vahel plehku pistab. Ameerika Ühendriikide Energeetikaministeeriumi andmetel võivad kardinad vähendada sooja kadu lausa 10 protsenti! Siin on veel häid ideid, kuidas sooja kodus “vangis” hoida. Aga tagasi kardinate juurde.

3 nippi, kuidas kardinate abil kodus sooja hoida

  • Materjal. Oluline on see, kas kardinad on valmistatud paksemast või õhemast materjalist, kindlasti hoiavad velvet- ja veluurkangad soojust maru hästi. Alati saab ka ise käed külge panna ning juba olemasolevaid kardinaid soojemaks muuta (lisada neile näiteks osaline või täispikkuses vooder). Kardinaid võib sooja hoidmiseks kasutada ka välisuste ees, mis võib samaaegselt olla ka huvitav sisekujunduslik lahendus. Miks mitte!
  • Kaugus aknast ja kardinate pikkus. Mida rohkem jääb ruumi akna ja kardina vahele, seda enam on ka külmal õhul ruumi seal liikuda. Riputa kardinad aknale võimalikult lähedale ja vaata, et need langeksid (olenevalt kardinate pikkusest) aknalaua või põrandani välja. Mida pikem kardin, seda paremini hoiab see ka sooja! Hea trikk on kleepida külgedele takjasiinid, millele saab kardinat “kleepida”, et jahe õhk tuppa ei tungiks. Geniaalselt lihtne nipp, mis vähendab energiakadu lausa 25 protsenti. NB! Ära unusta öösiti kardinaid akendele ette tõmmata.
  • Kardinate värvus on kahtlemata väga oluline nüanss nende eesmärgipärasel valikul. Kuid lisaks esteetilisele hüvele mõjutab kardinate värvitoon ka nende energiatarbimust. Nagu me teame, siis tumedad toonid neelavad soojust ja valgust ning heledad peegeldavad. Seega on talvised toonid soovitatavalt tumerohelised, -sinised, -punased, hallid ja -pruunid.

Loe kindlasti ka selle kohta, kuidas meie kardinad valmivad ja mille järgi talviseid kardinaid veel võiks valida. Kirjutasime varem oma blogis ka sellest, millised asjaolud on tähtsad, kui kontorisse kardinaid valida.

Tekkis huvi? Või sooviksid Sa aknakatete teemal veidi lähemalt rääkida? Võta meiega ühendust.

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist