Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

3 võimalust, kuidas valida välja talvised kardinad

3 võimalust, kuidas valida välja talvised kardinad

Talve tulekul on ikka kombeks vahetada kardinaid. Aastaringi pöördumisel muutub valgus ja tunnetus (ning võib-olla vajab suvine kardin lihtsalt pesu). Mõne jaoks käib kardinate vahetamine pühade juurde, mõni vahetab neid ainult köögis, mõni teeb seda lihtsalt harjumusest või vahelduse mõttes.

Kui mõtled sel aastal soetada uued talvised kardinad, siis mille järgi võiks neid valida?

1. Sobita kardinad seinte ja sisustuse värviga

Kui sul on ruumis kindel värv, siis võib samast värvivalikust leida mõne talvise või pidulikuma mustriga kanga. Kui sooviksid veidike varieeruvust, saab vähemalt mängida tooniga – kardinad võivad vabalt olla tooni või paari võrra tumedamad või heledamad.

Kui värvi suhtes on rohkem valikuvõimalust, tuleb olla tähelepanelik, et värv sobiks kokku sisustuse ja seinaga. Talv seostub nii kargete ja külmade kui ka hubaste ja pidulike värvidega, nii et valikut on.

2. Mis on tänavuste pühade värv?

Rohelised kardinadKui soovid teha moekat valikut talviste kardinate jaoks, uuri viimaseid trende. Näiteks USA trükigigant Pantone kuulutab igal aastal välja aasta värvi. Tänavu on selleks laimi või kapsa moodi roheline, mis võib küll tunduda kui pigem suvine värv, kuid mis talvises hämaruses ja küünlasäras võib mõjuda üsna rikkalikult.

Roheline on punase, kuldse ja hõbedase kõrval klassikaline jõuluvärv, nii et nendega on keeruline mööda panna, kui just liiale ei minda. Sel aastal on pühadevärvina eriti hinnas aga puhas ja lihtne valge, mis üldise talvise meeleoluga kindla peale sobib. Tänavu on oodata ka valgeid jõule, nii et valge kardin lumise vaate ees on eriti sobilik.

Pinterest ja trendiblogid võivad aidata ka viimaste trendide leidmisel, samas võib nõu pidada ka asjatundjatega salongist.

3. Kas kõlbab ehtida?

Tuled akende kohalMõnes majapidamises on kombeks panna pühade saabudes kardinapuu või isegi kanga külge mõni ehteke. Üsna levinud on aga pühade ajal riputada kardinale ja aknale jõulutulesid. Juba üsna mustrilise või kaunistatud kangaga võib aga pilt minna üsna kirjuks, seega võivad siinkohal olla sobivamad pigem lihtsama ja puhtama disainiga kardinad.

Kas soovid, et ehted ja tuled pigem paistaksid õue või kaunistaksid tuba või teeksid hoopiski mõlemat? Sel juhul jälgi kanga paksust, sest läbi väga tihke aknakatte võib mõni ilus asi jääda varjatuks.

Loe lisaks: „Rooma kardin toob külmal ajal tuppa hubasust”

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist