Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Valgus segab und? Pimendavad kardinad aitavad!

Kas oled üks paljudest, kellele meeldib magada ja puhata pimedas ruumis? Kui jah, siis tõenäoliselt soovid leida sellised aknakatted, mis õuest tuleva valguse blokeerivad. Õnneks on valik lai ja täna tutvustamegi kahte peamist lahendust: tekstiilist pimendav kardin ja pimendav ruloo.

Tekstiilist pimendavad kardinad

Pimendavad kardinad

Tekstiilist kardinate puhul saavutatakse pimendav efekt erinevalt. Näiteks on pimendav kangas väga paksust materjalist või selle tagumine külg töödeldud nii, et valgus ei saa läbi tulla. Kui pimendava kanga tagumine osa on spetsiaalsest heledast materjalist, aitab see suvel ka tuppa langevat päikesevalgust tagasi peegeldada ja nii magamistuba mõnusalt jahedana hoida. Jahedamal aastaajal elimineerivad paksemast kangast kardinad jällegi akendelt õhkuvat külma, hoides ruume soojema ja hubasena.

Tekstiilist pimendavate kardinate tellimisel jälgi, et kardin oleks piisavalt lai ja kõrge ning ulatuks võimalikult palju üle aknaava, et kardinate ette tõmbamisel valguskiired ülalt, alt või külgedelt läbi ei tuleks. Samuti on pimendava efekti saamiseks oluline, et külgkardinad keskelt kindlalt kokku ulatuksid.

Tekstiilkardinaid on valikus pool- ja täispimendavaid. Kui aken on päikesepoolses seinas ja soovid võimalust tuba pimedaks muuta, siis on täispimendav lahendus kindlam valik.

Pimendavad rulood

Pimendav rulooNii nagu tekstiilist kardinate puhul, on ka ruloode puhul valikus nii poolpimendavad kui ka täielikult pimendavad rulood. Maksimaalse tulemuse saavutamiseks on võimalik aknaavasse paigaldada ka külgliistud, mille vahel pimendav rulookangas üles ja alla liigub. Loe lähemalt: „Pimendav ruloo on praktiline nii kodus kui ka kontoris”.

Milleks pimendavad kardinad kasulikud on?

Kuigi pimendavad kardinad leiavad kõige rohkem kasutust magamistubades, on nad praktiliseks lahenduseks ka teistes ruumides:

  • telekatuba – takista valguskiirte TV-le langemist;
  • lastetuba – tihtipeale on beebid ja väikelapsed valguse osas isegi tundlikumad, et pimendavad kardinad soodustavad pikemat und;
  • töötuba – ettetõmmatud kardin või ruloo aitab segamatult kuvariga töötada;
  • labor või muu tehniline ruum – asendamatu abivahend, kui kasutad valgust kartvaid seadmeid ja masinaid.

Pakume laia valikut pimendavaid aknakatteid. Vaata lähemalt: kardinad ja rulood.

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist