Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Roomakardinad on hea võimalus tuua uusi lahendusi vanamoodsasse interjööri

Kas sulle meeldivad tehniliste kardinate funktsionaalsus, aga nende välimus on sinu jaoks veidi… tehniline? Tekstiili- ja värvivalikuga saab alati mängida, aga huvitavaks lahenduseks, mis seob stiilse tavakardina mulje tehnilise ülesehitusega, on näiteks roomakardinad.

Kardinatega saab hõlpsasti rõhutada ruumi muljet ja igal tüübil on omad eelised. Kirjutamegi lähemalt kuidas roomakardinad silma paistavad teiste aknakatete seas.

Kuidas töötavad roomakardinad?

RoomakardinadRuloo ja tavakardina kõrval pakub roomakardin alternatiivi, mille sarnast igas kodus ei kohta.  Roomakardinate ülesehitus ja võimalused on järgnevad:

  • Moodustab avades voldid – kui palju ja kuidasmoodi, oleneb isiklikust valikust (kõrgusest, kangast, lõikest jne). Isegi tavaline igapäevaliigutus võib olla stiilne – säärase aknakatte avamisvõimalusega võib luua nii väljapeetud kui maalähedast muljet.
  • Avatav nöör- või kettmehhanismiga, isegi mootoriga – nii kuidas mugavam on.
  • Kangas varjab tõstemehhanismi. Tehnilisel lahendusel on oma koht, mõnikord võib see koht olla peidus. Kui soovid mugavat tänapäevast kasutamisviisi, aga tehniline pool võib muljet rikkuda, siis roomakardinad on sobiv valik.
  • Suur valik kangaid ja tekstiilebambusest puuvillani, õhemast lopsakamani.

Variante on palju. Kui sul on kindel ettekujutus enda ruumi sisustusest, siis kindlasti leiab ka siit just selle õige, mis sobib kas uudsesse või vanamoodsasse interjööri, või isegi mõlemasse.

Rooma kardinToo tuppa ajalugu, retrot või glamuuri

Eestis on kasutuses väga palju vanemaid hooneid ja elumaju. Paljud neist on saanud värske mulje renoveerimise näol. Hea viis viia kokku tänapäevane ja ajalooline on kasutada sisustusvõimalusi, mis võtavad uuest kõige praktilise ja vanast kõige kauni. Roomakardinad võimaldavad seda ideaalselt – eestiaegse talumaja magamistuppa saab näiteks paigaldada midagi linast või pitsisarnast, mida saab modernsele aknakattele omaselt mugavalt kasutada.

Tehniliste võimaluste kasutamine võib pealtnäha tunduda, et see tuleb hubasuse või nostalgia arvelt. Kuid roomakardinad on näide vastupidisest. Tegelikkuses kuuluvad siia alla ka luksuslikud austria ja prantsuse kardinad. Laialdane kangavalik võib tänapäevase konstruktsiooniga kardina sobitada isegi nõuka-retrosesse korterisse või sensuaalsesse buduaari.

Uuri meie kardinavalikut lähemalt!

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist