Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Lugu sellest, kuidas Taxify ja Äripäeva uued kontorid praktilised kardinad said

Avaekspertidel oli hiljuti au olla osa ühest põnevast projektist. Veerenni asumis Lutheri kvartalis avasid oma värsked kontoriuksed maailma vallutama põrutanud Taxify ja inimeste infonälga aastaid kodumaal kustutanud Äripäev. Avaekspertide roll oli ‒ üllatus-üllatus ‒ leida koostöös sisearhitektiga sealsetesse kontoritesse kõige paremini sobivad aknakatted. Kuidas projekt kujunes ja millised kardinad välja valiti, vaatame nüüd lähemalt. Küsimustele vastab Avaekspertide projektijuht ja disainer Mari Sooster.

Lutheri Ärimaja suursugune lugu ulatub eelmise sajandi algusesse, mil Tsaari-Venemaa tipparhitektid Vassiljev ja Bubor projekteerisid toonase Baltimaade ühe kaasaegseima tööstushoone Lutheri Masinasaali. Sadakond aastat hiljem muutsid arhitektid Grossschmidt ja Tomomi selle tulevikku vaatavaks büroohooneks.

Oluline on teada ka seda, et tegemist on ajaloolise hoonete kompleksiga, mis kuulub muinsuskaitse alla ning kultuurimälestiste nimekirja. Eelmisel aastal võitis oskuslikult renoveeritud hoone Aasta betoonehitise eriauhinna.

Hea koostöö on suurepärase lõpptulemuse eelduseks. Ideaalne tulemus on saavutatav vaid koostöös sisearhitektiga, kes võtab arvesse spetsialisti nõuandeid tehniliste võimaluste osas, ja kliendiga, kes oma soove selgelt väljendab.

Millised aknakatted Avaekperdid Äripäeva ja Taxify kontoritesse valisid? Millised on kardinate eelised sealset töökeskkonda arvesse võttes?

Kuna tegemist on ajaloolise ning ka muinsuskaitse all oleva hoonega, siis lähenesime sealsete aknakatete valikule ka suurema ettevaatlikkusega ning arvestasime nüanssidega nagu hoone eripärad ja vanus.

Koostöös sealse sisearhitektiga valisime Äripäeva kontori akende ette 50 millimeetrit laiad alumiiniumist ribakardinad, mis sobivad suurepäraselt antud hoone arhitektuuriga. Kardinad on oma iseloomult justkui märkamatud, kuid samas siiski väga praktilised.

Äripäeva kontori siseruumide puhul soovisime luua veidi hubasemat atmosfääri. Nõupidamisruumide suurte klaaspindade ette valisime seega läbikumavad tekstiilkardinad, millele lisavad huvitavat karakterit eri värvilahendused.

Kuna Lutheri Ärimaja on ühtne arhitektuuriline tervik ning tegemist on ka ajaloolise hoonega, siis tuli meil kontorite sisustamisel ühtset stiili järgida. Valisime seega samas hoones asuva Taxify kontori akende ette võrdväärse lahendusega, kuid erineva värvitooniga kardinad. Nuputasime välja ka n-ö laopindasid varjavad paksemast materjalist tekstiilikardinad.

Kuidas sealsete kontorite töötajad uutest aknakatetest kasu saavad? Kas saab väita, et nende töökvaliteet paraneb?

Kuna Lutheri Ärimajas on avatud kontorid, kus on suured aknad, siis ei paista (eriti suvisel ajal) tänu kardinatele töötajatele päike silma.

Teine hea asi on, et sealne koosolekute ruum on seesolijate jaoks privaatsem ja turvalisem, kuna klaaspinda, millest kõik muidu läbi näevad, saab katta ettetõmmatavate kardinatega.

Kardinad on ka mürasummutavad, soodustades sel moel paremat ja tunduvalt produktiivsemat töökeskkonda.

Mainimata ei saa jätta ka esteetilist kasu, mida kvaliteetsed aknakatted kontoritele pakuvad. Ilus ja korras töökeskkond loob paremad mõtted!

Kas tekstiilkardinad, mis sisearhitektiga koostöös välja valiti, on kuidagi erilisemad, kui mõned teised aknakatted?

Kuna antud projektis ei olnud tellijal erinõudeid tulekindlusele ega akustikale, siis saime oma fantaasia lendu lasta ja pühenduda puhaste emotsioonide ning sisekujundusliku harmoonia loomisele.

Lähtusime seega hoone eripäradest. Tegemist on ajaloolise hoonega, mis on olemuselt üsna raskepärane. Meie üks eesmärkidest oligi anda läbi aknakatete ruumidele juurde pehmust ja hubasust. Plaanimisfaasis oli oluliseks eesmärgiks tagada kõikidele ruumis viibijatele ka vajalik privaatsus, kuna tegemist on siiski äripinnaga.

Millised koostöövariandid Avaekspertidel oma külastajatele veel välja pakkuda on? Ehk oskate välja tuua mõned vahvad projektid, kus te aastate jooksul osalised olete olnud.

Oleme väga avatud meelega ning eksperimenteerimisaltid! Hiljuti osalesime näiteks “Naabrist parem” saates.

Tootsime meditsiinilistele nõudmistele vastavad kardinad Põhja-Eesti Regionaalhaiglale. Valmistasime ajaloolise hõnguga kardinad Viljandi ja Koeru muusikakoolidele. Harmeti uues moodulmajade tehases ja uues Pärnus asuvas vineeritehases MetsäWood on akende ees meie modernses võtmes loodud aknakatted. Mootoriga tekstiillahendused paigaldasime Vastseliina päästehoonesse ning Elva kultuurimajja.

Oleme koolidesse paigaldanud spetsiaalseid lavakardinaid ja lasteaedadesse tulekindlast materjalist valmistatud aknakatteid. Osalesime MetaPrindi ajutise kontori akustiliste kardinate projektis ning paigaldasime Nukuteatrisse valgust (näiteks ustest paistvat) piiravad tekstiilid.

Lisaks ka kõik eramajapidamised, kellel on vastavalt oma kodude iseärasustele alati väga huvitavad ja konkreetsed soovid, mis meie loovusele põnevat väljakutset esitavad.

Kui Sul tekkis põnevate ja vastupidavate aknakatete vastu huvi, siis võta meiega ühendust!

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist