Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Putukavõrk lahendab suviseid muresid

PutukavõrkTänavu on olnud mõõdukas sääseaasta, mõnel teisel suvel pole neid üldse näha, kolmandal leidub neid lausa pilvedena. Mõni aasta toob vastikuid kimalasi, teisel sumisevad juba akent avades põdrakärbsed toas. Välja minnes saab end natukenegi kaitsta, aga tuppa ei saa õhku lubada ilma, et mõni paharet tuppa lendaks.

Putukavõrgu muretsemine muudab kodu kindluseks sääskede, kärbeste ja muude putukate eest, aga ometi pole see lahendus kõigi kodudesse jõudnud. Küsimused, mis inimesi takerduma panna võivad, on järgmised:

  • Kas putukavõrk rikub maja üldmuljet?
  • Kas need rikuvad vaadet?
  • Kas need piiravad akende või uste avamist?
  • Kas need peavad ilmastikuoludele vastu?
  • Milleks üldse eelistada putukavõrku, teiste lahendustega võrreldes?

Nähtamatu kaitse

Üha vähem on hakatud võrguna kasutama kangast, mis kui musta paksu loorina vaadet rikub. Tänapäevased võrgud on õhkõrnad ja kuigi nad on tajutavad, on nad siiski suuremaks mureks sääskedele. Samuti ei tundu nad ebaloomulikud oma tagasihoidliku välimusega ei seest ega väljast.

Saab lihtsalt sobitada

Suurus pole oluline, putukavõrke saab paigaldada nii ustele kui akendele. Ruloostiilis võrgud tähendavad ainult käeliigutust, et tuppa pääseks ainult värske õhk ja mitte putukad. Täpselt õiges mõõdus võrk on nagu praktiline kardin – aitab hoida majas korda ja taas vaid käeliigutusega saab seda eest ära tõmmata.

Miks just putukavõrk?

PutukavõrkOn ka muid efektiivseid lahendusi hoidmaks tuba putukavabana, ent võrgud on kõige praktilisemad ja ohutumad. Võrk takistab ka tolmu ja muu prahi sisse lendamist, samuti peab see vastu ka nii vihmale, tuulele kui ka päikesele.

Näiteks keemiline säästevastane vahend töötab küll, aga nii mõnelgi võib olla allergiaid või tundlikkust selle vastu. Samuti on võrgu näol tegemist siiski barjääriga ja takistab ka näiteks lemmikloomi õue sattumast, kui on soovi aknaid-uksi avatuna hoida.

Suvi peaks ikkagi olema muretu aeg ja putukavõrgud aitavad vähemalt mõnda neist vähendada. Selliseid tarkasid lahendusi leidub aga veelgi, nii et tasub uurida.

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist