Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Nutikodu loomine võib alata aknakatetest

Nutikodu loomine võib alata aknakatetestÜha enam räägitakse tarkadest majadest ja nutikodudest. Üha enam pole tegemist utoopia või lihtsalt moeteemaga, sest juba täiesti tavaliselt elamised on muutumas nutikaks. Nutikodu tähendab majapidamist, mis on

  1. Kaugjuhitav
  2. Automatiseeritud
  3. Säästlik

Et aga luua sellist majapidamist, ei pea täiesti uut ehitama ega ka tegema suuri ümberehitusi. Kuskilt aga tuleb alustada – miks mitte aknakatetest?

Majapidamist võib hallata igast asendist

Somfy pakub aknakatete kontrollimiseks mugavaid tarvikuid, nutikodus on kardinate seadmeks aga sinu enda nutiseade. Motoriseeritud ruloo või kardina avamist on võimalik siduda mobiili- või tahvlirakendusega.

Mugava ja turvalise rakenduse kaudu aknkatteid kontrollides saad näiteks kallimat kaugelt päevavalgusega äratada või säästa tuba palavusest, mida ilmateade ei ennustanud. Isegi kui oled kodus, on telefon tõenäolisemas käeulatuses kui kardin ise, mis muudab kogu protsessi palju lihtsamaks.

Somfy poolt pakutud rakendusi on ka muudele protsessidele nagu markiiside või garaažiuste avamisele. Võimalik on ka kõik see ühildada ühtsesse süsteemi koos kütte, elektri ja turvasüsteemiga. Nii rakendused kui ka nende võimaluste tsentraliseerimine avab aga ukse automatiseerimisele.

Somfy nutikad lahendused

Automatiseeritud olustik

Somfy pultRakendusest ja süsteemist haldamine võimaldab muuta paljusid nutikodu majapidamistegevusi automaatseks. Aknakatete puhul tähendab see teatavate kellaaegade või valgustaseme täpsustamist, mil need avanevad või sulgevad. Kardinat võib vabalt päikesetõusu ja -loojangu järgi seadistada, kellaajaliselt või valguse järgi.

Kui sulle näiteks meeldib valgus, aga mitte liigselt, võib kardinat seadistada kindlasse asendisse liikuma just sellise valgusehulgaga, nagu sulle sobib.

Nutikodu on ka säästlik

Aknakatete mõju säästvale eluviisile pole küll otsene, aga on siiski oluline. Meie kohaliku kliima üks eripärasid (eelkõige viimastel aastatel) on temperatuuri kõikumise võimalus lühikese aja jooksul. Eelkõige annab see tunda sügiseti ja kevaditi, kuid isegi ebatavalised talved ja suved on muutumas normiks.

Õigel hetkel avanevad kardinad võivad päevast kütmisvajadust olulisel määral vähendada. Seevastu õigel hetkel sulgevad aknad võivad päevast jahutamisvajadust vähendada ja säästa mööblit pleekimisest. Motoriseeritud turvakardinad võivad nutikodu näiteks täielikult isoleerida temperatuurimuutustest ja ilmastikuoludest, kui lahkud pikemaks ajaks.

Loe lisaks: Kuidas töötavad elektrilised kardinad?

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist