Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Eri tüüpi markiisid eri laadi vajadustele

Kas otsid kardinate kõrvale või isegi asemele midagi, mis tuba mugavalt varjutaks? Kas soovid luua varjualust terrassile, seina äärde või rõdule? Markiisid on hea võimalus luua üht või teist või isegi mõlemat. Loe lähemalt, millised täpselt on erinevad markiisitüübid ja mis on igaühe eeliseks.

Markiisitüüpidest

Markiisid loovad nii maja ümbruses kui sees hooajatundlikult mõnusa atmosfääri. Alternatiivina teistele katteviisidele sobivad markiisid inimestele, kellele pakub rõõmu aknast sisse puhuv briis, kuid kellele suvise vihmasabina ajal ei meeldi kuulata vee plärtsumist vastu aknaplekki. Markiisitüüpe on erinevaid ja iga neist võlub omade meeldivate nüanssidega.

  • Lihtmarkiisid – igati klassikalised akna, rõdu või terrassi kohale, loovad majale justkui lõunamaise meeleolu. Kuna markiisid on põhjamaades rohkem hooajaliselt kasutatud, võimendavad need suvist tunnet suve pikkusest hoolimata. Kardinatest on need kindlasti efektiivsemaks kliimaseadeks, kuna ei lase valgust akna ligi.
  • Korvmarkiisi iseloomustab talle omane lehvikulaadne konstruktsioon, mis toob eriti välja kangal oleva mustri või sõnumi ning on oma ümara kujuga aktsendiks maja üldpildile tervikuna. Tüüpiline valik poe- või kohvikuaknale.
  • Liigendmarkiis – eelis teiste ees on siinkohale katte suurus, sobides katmaks tervet terrassi või rõdu. Selline hubane varjualune võib päästa aiapeolised nii lõõskava päikese kui hoovihma eest.
  • Katusemarkiisid – nendega on võimalik katta ka ebakorrapärasema kujuga alasid nii horisontaalsel kui kaldpinnal, näiteks avatud piiretega rõdusid, talveaedasid või katuseaknaid.
  • Markiisolett – haruldasem nähtus siinmail, aga igati praktiline. Kombineerib markiisi varjutamisvõimaluse ruloo avamismugavusega.

Markiiside valimise teeb lihtsaks erinevad variandid tekstiilide mustritest ja äärekujudest. Nende hooldamine on lihtne tänu nende lihtsatele struktuuridele ja arvukatele lahendustele. Kasutamist lihtsustavad erinevad võimalused markiiside avamiseks ja pakkimiseks.

Tutvu tootelehega

Kuidas leida õiget tüüpi markiisid?

Kui sobiva lahenduse valimine siiski veel keeruline tundub, mõtle järgnevatest küsimustest:

  • Kas markiis pigem varjutaks sissepääsevat valgust või pakuks peavarju?
  • Kas otsid markiisi kodu või esinduse aknale või terrassile?
  • Kui suur on varjutatav ala?
  • Kas soovid pigem tavalist või värvikamat kangast?
  • Kas soovid trükkida kangale sõnumit?

Kui leiad nendele vastustele küsimused, peaks valik selgem olema. Samas on see ka hea info, mida edastada pakkujale päringu kaudu või esinduses, et leida just õiged markiisid.

Loe lisaks: „Soeta sel suvel markiisid koju, suvilasse või maamajja!”

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist