Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Sisekujundus à la 2019. Mida järgmine aasta toob?

Sisekujundus trendid 2019Infot 2019. aasta trendide kohta sisustusmaailmas liigub internetiavarustes ja sisekujunduslikes ringkondades palju. Löö vaid Google lahti ning nõuandeid sajab vasakult ja paremalt. Moodne kodu tähendab mitmete prestiižsete väljaannete jaoks kohati lausa vastakaid suundumusi, kuid milles siiski üksmeelel ollakse on see, et peatselt algav aasta on sisekujundusmaailmas üks suuremat sorti muutuste aasta.

Alustame sellest, et igal aastal kuulutatakse Pantone Instituudi poolt välja aasta värv. 2019 on selleks living coral ehk koralloranž. Postimees kirjutab tooni kohta järgmist: “Koralloranž on apelsinikarva oranži üks varjunditest, mis asjatundjate sõnul lisab meie kodudesse mitte ainult soojust aga ka elurõõmu ning hubasust. Korallriffidest inspireeritud värvitoon on sama elav, rikkalik ning mitmekülgne kui on need imelised ökosüsteemid mere põhjas. Koralloranž peaks päästma valla positiivsed emotsioonid ning meelerahu”.

Lisaks on rahvusvahelised sisekujunduseksperdid kuulutanud moodsateks toonideks indigo, tumedad rohelised nagu smaragd ja kuuse- või metsaroheline (hunter green ingl. keeles), pastelsed värvid, pehme savi toon, sinep, sarapuupähkel ja lillakas hall.  

Kui Sa oled eriti uudishimulik ning Sind huvitab värvimaailm, siis loe selle kohta mis on Pantone värvisüsteem, millal see loodi, miks igal aastal konkreetne värv välja valitakse ja kuidas see globaalseid turundustrende mõjutab siit.

Liigume aga värvide maailmast nüüd edasi interjöörimaailma. Millised elemendid, stiil ja suunad 2019. aastal moes on? Tegime erinevatest välisallikatest (tutvu nimekirjaga postituse lõpus) kokkuvõte ning tõime välja neist põnevaimaid.

Võta appi sisekujundus ja pane oma kodu särama!

 • sisekujundus artEelmise sajandi keskpaiga trend (1950. ja 1960. aastad) on interjööride disainimisel läbi saamas ning peale tungib Art Deco. Art Deco stiili iseloomustab lihtsus, mis on segatud pistelise glamuuriga. Materjalidest kasuta velvetit, klaasi, marmorit ning kujunditest ümmargusi ja ovaalseid elemente. Koos artdecoliku suunaga tuleb taas moodi kokteilitund ning sellega ühes ratastel kokteilikäru. Järgmisel aastal võetakse külalisi vastu pigem kodus, kui et minnakse välja.
 • Üleilmselt inspireeritud mustrid. Me liigume kõik üha rohkem ja rohkem maailma peal ringi ning tutvume eriilmeliste mustrite ja kommetega. 2019 tulevad moodi põnevad geomeetrilised ja etnilised mustrid, sh väiksemad suguharud ning hõimud. Minimalistlik toon on olnud moes juba mõnda aega, rahvusvaheline stiilikogukong arvab, et on aeg tuua oma kodudesse rohkem särtsu! Kasuta sisekujunduslike elementidena makrameesid, käsitööd, keraamikat, nööre ning köisi. Värvitoonidest ooker ja vürtsikas punane. Materjalidest savi ja vulkaanilised kivimid.   
 • Loodussõbralikkus: materjalide taaskasutus on in, see tähendab, et puidust ja marmorist valmistatakse köögiriistu ning lopsakatest taimedest n-ö elusaid seinu. Ise tehtud on ju ikka hästi tehtud. Jätkusuutlikkus on moodne märksõna ka sisekujunduses.
 • Kurvilised mööblitükid ja disainielemendid. Ovaalsed, ümmargused ja poolkaares disain, mis oli populaarne just 1960ndatel.
 • Mustrilised laed. Head aega tavalised valged laed ja tere tulemast vahva mustriga huvitavad lahendused!
 • Multifunktsionaalsed lahendused. Nutikad ja huvitavad lähenemised, mida ei piira tavapraktika ega reeglid. Vaata oma kodus ringi sellise pilguga, et kas saaks seal midagi ümber sättida, ühendada, lakke riputada, seinale panna jme. Ole innovatiivne!  sisekujundus lillelised mustrid
 • Lillelised mustrid (tapeedid, kardinad, voodikatted, diivanipadjad jms) ning julge lähenemisega köögi tagaseinad (silmapaistvad mustrid ja toonid).
 • Mustades toonides vannitoad on 2019. aastal väga in. Must toon on väga tervitatav ka köökide renoveerimisel või disainimisel.  
 • Dalmaatsia muster. Mustad täpid valgel taustal on moes. Siinkohal tuleks aga rõhutada, et ei tasu oma kodu täppidega päris üle valada, vaid tagasihoidlikult tutvustada: mõned diivanipadjad, üks sein või hooletult sofale visatud pleed. Las interjöör esmalt harjub uuega.
 • Hygge ehk Norra päritolu üleüldine õdususe mõiste, mis jõudis rahvusvahelisse teadvusse mõned aastad tagasi, lööb sisekujunduses endiselt laineid. Kellele ei meeldiks mõnu ja lõõgastumine, aroomiküünlad, pehmed padjad, suured kootud sallid ja kampsunid ning soojad pleedid.
 • Hyggest edasi liikudes jõuame põhjamaise stiili juurde, mis on ka endiselt moes. Skandinaavia stiil tundub olevat lausa igihaljas. Järgmise aasta üheks trendisuunaks on aga New Scandi ehk juba tuntud ja armastatud vana uued nüansid. Märksõnad siin on pingutuseta stiil ja elegants. Uueks nüansiks on mustrid ja laiem spekter värve, nt lavendel, salvei, punakas roosa ning lõuendivalge.
 • Rohelised taimed. Ja hästi palju ning kõikjal Sinu kodus: elu- ja magamistoas, ka pesemisruumis ning lastetubades. Taimed puhastavad õhku ning pakuvad silmailu. Lopsakate lehtedega taimed nagu monstera, kummi- ja viigipuu ja on veel eriti vahvad.

Moodne kodu tähendab ka stiilseid aknakatteid

Eelneva põhjal saab väita, et peagi algava aasta trend aknakatete maailmas on üsna mitmekesine ning pakub väljundit väga erineva maitsemeelega inimestele.

Kuna tekstiilkardinad pakuvad alati palju mänguruumi, siis alustamegi just nendest. Lase käiku luksuslikud velvetkardinad, et tähistada Art Deco uut tulemist või vali kangas huvitava etnilise, dalmaatsia täppide või hoopis suurte lopsakatest lilledest kantud mustriga, ära karda julgeid värve ning kasuta erinevaid kihte üksteise peal.

Loodussõbralikkust saad Sa rõhutada näiteks ökotekstiilist valmistatud kardinatega või bambusruloode abil.

Panime postituse kokku järgmiste väljaannete põhjal: We Love Home blog, Decor Mag, Elle Decor, Interiors Online ja Ideal Home.

Kui Sind huvitavad põnevad aknakatted ja Sa soovid oma kodule uut hingamist anda, siis võta meiega ühendust!

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist