Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Ribakardinad: 5 põnevat disainiideed

Ribakardinatega võib seostuda kujutluspilt hallist kontoriruumist, kus ribade vahelt lõõskav päike piilub, kuid tegelikult on nende näol tegemist põneva ja trendika aknakattega. Sellele annab tõestust lai värvivalik, millega on võimalik leida sobivad ribakardinad igasugusele ruumile. Täna pakume viit ideed, kuidas nende aknakatete värvi ja materjali abil luua huvitavaid sisustuskooslusi.

Värvikas alumiinium

Alumiiniumist ribakardinad

Alumiiniumist ribakardinad on ühed levinumad aknakatted, see aga ei tähenda, et metalne välimus peaks olema standardiks. Kui sooviksid värvidega mängida, siis siinkohal on see võimalus olemas.

  • Musta tooni ribakardinad – soliidse ja stiilse kontori- või koduruumi jaoks. Must annab tugeva aktsendi tervele sisustusele ning on igati sobilik unikaalsete koosluste jaoks. Killukest musta leidub sageli uuema korteri köögis või loominguliselt kindlameelse asutuse kontoris.
  • Tumesinist tooni ribakardinad – sinine on loominguline, samas malbem värvitoon kui oranž või must. Sinine aknakate on üldjuhul täienduseks tervele ruumile, mis seda tooni kasutab ja võib omaette mõjuda tugevalt. Värv on igati sobilik näiteks mõne loova ettevõtte esinduse või ateljee aknale.
  • Mererohelist tooni ribakardinad – rahulikuma ja kodusema miljöö jaoks on rohelised toonid ühed parimaid. Võib kaunistada tuba ja katta akent magamistoas, lastetoas või puhkeruumis.

Nendega aga värvivalik ei piirdu. Tutvu teiste näidetega meie värvikaardil.

Ribakardinad võivad olla ka puidust

Puidust ribakardinad

Puit on haruldasem valik aknakatete seas ning kutsub esile maalähedust, vanamoodsat stiili ja täiendab hästi ruumis olevat puitmööblit. Lisaks pakub puit ka erinevaid valikuid.

  • Valge puit – klassikaline, samas kindel viimistlusvalik. Ameerika filmidest nähtud kodudes leidub neid sageli, samas miks mitte ka puhast ja naturaalselt stiili kasutavas büroos?
  • Tamm – rustikaalne, samas väljapeetud viimistlust võib näha antiikmööbliga kabinetis või puidutoonides domineerivas elutoas. Soojust otsivasse kööki, vannituppa või tööruumi sobitub ka hästi.

Valikuid on aga veel. Kui sooviksid koos mõelda ja valida, astu vaid meie salongist läbi. Samuti on võimalik ribakardina materjali ja värvi oma silmaga näha või isegi katsuda.

Loe lisaks: „Päike paistab silma? Ribakardinad lahendavad probleemi ruume pimedaks muutmata”

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist