Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Millised on katuseakna ruloo funktsioonid ja paigaldusviisid?

Katuseakna ruloo, katuseakna ruloodKatuseaknad muudavad maja viimase korruse hubaseks ja valgusküllaseks. Tulenevalt kaldest paistab katuseakendest tuppa aga üldjuhul hoopis intensiivsem valgus kui läbi vertikaalsete aknaavade. Intensiivne päikesevalgus võib ruumid liiga kuumaks kütta, segada päevasel ajal televiisori vaatamist ja uinaku tegemist. Heaks lahenduseks on katuseakna ruloo paigaldamine.

Miks paigaldada katuseakna ruloo?

Ruloo on kõige populaarsem aknakate katuseakendele. Ruloo on lihtne, praktiline ning ka hinnaklassilt üks soodsamaid lahendusi.

katuseakna rulooOlenevalt kanga valikust täidab katuseakna ruloo järgmisi funktsioone:

  • aitab toa temperatuuri reguleerida,
  • võimaldab ruumi valgel ajal pimedaks muuta,
  • kaitseb võõraste pilkude eest,
  • vähendab vihmasaju krabinat,
  • on efektseks ruumikujunduse elemendiks (eriti dekoratiivkanga kasutamisel).

Valikus on ühe- ja mitmevärvilised, valgust läbikumavad, osaliselt ja täielikult pimendavad ning valgust tagasipeegeldavad kangad. Samuti on olemas spetsiaalsest võrkmaterjalist Screen kangaga aknakatted, mis lasevad valgust läbi, kuid takistavad tuppa langevat UV-kiirgust.

Millised on katuseakna ruloode tüübid ja paigaldusviisid?

Kui klassikalisi ruloosid on võimalik paigaldada nii aknaavasse, -raamile kui ka seinale ja lakke, siis katuseakna puhul kinnitatakse ruloo üldjuhul aknaraamile. Tänu vedrumehhanismile ei jää kangas kalde tõttu rippuma ja püsib ilusti pingul. Avamine ja sulgemine käib tõmbenupust või alumisest äärest.

Enamlevinud on kaks erinevat katuseakna ruloo tüüpi:

  • ruloo on fikseeritav raamile või aknaavasse paigaldatavate konksude abil;
  • ruloo liigub külgsiinide vahel ja on fikseeritav vabalt valitud asendisse.

Külgsiinide kasutamine koos spetsiaalse pimendava kangaga blokeerib kõige rohkem väljast tulevat valgust ja on hea valik, kui sulle meeldib magada kottpimedas või vajad ruumi pimedaks muutmise võimalust töö iseloomu tõttu.

Kas aknakatteid saab paigaldada ka suurtele katuseakendele?

Kui soovid katta suuremaid aknaid, näiteks talveaias, on heaks lahenduseks süsteem Veranda, mille maksimaalne laius on 4,5 meetrit. Veranda sobib nii kald- kui horisontaalpindadele ja seda saab kasutada nii sise- kui ka välistingimustes. Aknakatte konstruktsioon on tellitav kõigis RAL toonides, mis teeb selle sobitamise interjööriga väga lihtsaks. Elektriajami ja kaugjuhtimispuldi abil saad mugavalt katteid avada või sulgeda hoolimata lae kõrgusest.

Tule tutvu katuseakna ruloo võimalustega meie kauplustes või küsi pakkumist.

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist