Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Markiis – varjav abimees rõdul või terrassil

Sõna „markiis“ tekitab meie mõtetes erinevaid seoseid.

MarkiisKellele meenuvad värvikad korvmarkiisid Lõuna-Euroopa väikelinnade käänulisi tänavaid ääristavatel majadel, kellele suured ja võimsad varikatused linnaruumis välikohvikute terrasside kohal või hoopiski kodust tagaterrassi varjutav markiis. Milline see kujutluspilt ka ei oleks, selge on see, et markiis on loodud varjama päikese, vihma ja esimese lume eest.

Eestimaa suvi on lühike. Näpistamaks pisut lisa varakevadest ja hilissügisest, peaksime endale tekitama õueruumi, kus on mugav ka jahedamal ja sademeterohkemal ajal. Meie eramutele, ridamajadele ning korterelamutele on projekteeritud ja ehitatud terrasse ning avatud rõdusid, kuid nende kasutusaeg kipub lüheldaseks jääma. Siinkohal tulevadki appi erinevat tüüpi markiisid.

Markiiside kasuks räägib mitu asjaolu. Esiteks on nad piisavalt suured, varjamaks ilmastiku vingerpusside eest suurt pindala. Jala peal päikesevari on soodsam ning ajab asja ära, kuid tugevam vihmahoog jätab küll varju varre vastas oleva nina kuivaks, aga märgab selja. Markiisi all aga on lootus üleni kuiva nahaga pääseda tervel seltskonnal.

MarkiisTeiseks on markiis piisavalt tugeva konstruktsiooniga, pidamaks vastu tugevamatele suvebriisidele ning väiksematele sügistormidele. Tuues võrdluse juba tuttava päikesevarjuga – too võib lihtsalt meeripoppinslikult ära lennata, kui tal piisavalt raskust jala küljes pole. Ning  markiisile, mida juhib tark mootor ja automaatika, on lisaks võimalik paigaldada tuuleandur, mis marutuulte saabudes kontrollsüsteemile käsu annab katus kenasti seina äärde kokku pakkida. Kes aga automaatikaga sinasõber ei ole, siis tema markiis liigub kenasti käsijuhtimise vahendusel.

Kolmandaks, markiis annab võimaluse  selle all olevat akent avada tuulutamiseks ka vihmase või ülemäära kuuma ja päikeselise ilmaga ilma, et vihm tuppa sisse sajaks või kuuma päikese eest varjuks olevad kardinad värske õhu voolu takistaks. Päikesest rääkides, tänuväärsed abimehed on markiiside juures ka päikeseandurid  –  peremehel jääb üle vaid varjulises kohas istet võtta, kui markiis on automaatselt targa juhtimisega õigesse asendisse sõidutatud.

Neljandaks, markiisi alla seinale kinnitatuna saab lisada kütteelemendi või mitu, mis on piisavalt võimsad soojendamaks jahenevaid sügisõhtuid või toomaks lisamugavust suveöistesse  äraolemistesse.

Markiis annab seega võimaluse toimiva õuetoa loomiseks, mis kindlasti suurendab terrassi või rõdu kasutusmugavust või –tihedust ning lõppkokkuvõttes kogu hoone kasulikku pinda. Tahaks siiski rõhutada, et markiisi puhul ei räägi me sugugi vaid suurtest  terrassidest – markiis sobib hästi ka väiksemale avatud rõdule  – selleks on olemas väiksemad ja kergemad mudelid.

Materjalide valik on piisavalt lai, sobitamaks markiise maja välisilme ja värvilahendusega . Markiisikangad on otse loomulikult vastupidavad igasugustele ilmastikumõjutustele.

MarkiisKaubanduspindade reklaamiks ning linna tuiksoonte elavamaks muutmiseks on aga asendamatud värvikad ning logotüüpe kandvad korvmarkiisid akende kohal. Lisaks reklaamikandjaks olemisele hoiab see markiisitüüp ära ka terava päikesevalguse tungimise akendest siseruumidesse. Ideaalsed vanemate linnajagude õdusatel uulitsatel ning kombinatsioonis rõdupiiretel olevate lillepottidega.

Loomulikult on markiiside maailm mitmeid kordi võimalusterohkem nii tehniliste lahenduste kui erinevate variantide poolest. Selleks aga tasub julgelt pöörduda asjatundliku müüja poole, kellega koos arutledes selginevad vajadused ja  võimalused ning tulemuseks on parim võimalik markiisilahendus konkreetsele objektile.

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist