Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Lastetoa kardinate juures on oluline nii ilu kui praktilisus

Lastetuba see koht, mille sisustamisele noor pere kõige rohkem mõtleb. Soovitakse, et iga pisiasi oleks seal selline, mis omanikku rõõmustaks. Ehkki värviliste piltidega või pitside-satsidega kardinad võivad esmapilgul tunduda kõige lastepärasemad, soovitame me mõelda lisaks sellele, kui otstarbekas lastetoa kardin on.

Kardinatel on kaks eesmärki. Esimene on ruumi kaunistamine. Tänu väga laiale mudelite ja materjalide valikule on kardinate näol tegemist ühe kõige võimalusterohkema sisekujundus­elemendiga, mis võib olla ruumis pilgupüüdjaks või, vastupidi, moodustada silmatorkamatu tausta muudele toas olevatele asjadele.

Kardinate teine eesmärk on ruumi kaitsmine võõraste pilkude, päevavalguse või liiga kuuma päikesekiirguse eest. Just see kardinate funktsioon on lastetoa puhul äärmiselt oluline. Kui hele valgus ei lase lapsel magama jääda või kui ere päike toa talumatult palavaks kütab, siis on õrnadest fantaasiarohketest kardinatest vähe abi. Sellepärast võiks lastetuppa kardinate valimist alustada hoopiski eri kardinatüüpide eeliseid kaaludes.

Erinevat tüüpi lastetoa kardinad

Kõige harjumuspärasem valik on muidugi tekstiilkardinad – soovitakse, et lastetoa kardinad oleksid rõõmsavärvilised, toredate piltide ning rohkete kaunistustega. Sisustusajakirjad ja -kodulehed pakuvad siin lõpmata palju ideid ning erilised, just sinu lapse jaoks kujundatud-õmmeldud kardinad muudavad ruumi ühtaegu armsaks ning isikupäraseks.

Sageli on heaks lahenduseks tekstiilkardinate kombineerimine mõne muu kardinatüübiga, nt pimendavate või valgustpeegeldavate ruloodega. Väga sobilikud on lastetuppa ka bambuskardinad – naturaalsest bambusest valmistatud rulood, mille pehme valgus annab ruumile iseäranis koduse tunde. Kui soovitakse midagi erilisemat, siis võiks mõelda rooma kardinatele, mis meenutavad rulookardinaid, ent üles tõmmates ei keri end mitte kokku, vaid moodustavad huvitavaid volte.

Voldikkardinad on efektsed tekstiilkardinad, mis sobivad erikujulistele akendele, sest neid saab avada nii alt, ülevalt kui ka mõlemalt küljelt.

Püstlamell– ja ribakardinad on küll praktilised, ent kuna oleme harjunud neid nägema pigem kontoriruumides, siis võivad nad lastetoas mõjuda veidi kohatutena. Puidust ribakardinad mõjuvad pehmemalt kui alumiiniumkardinad ning sobituvad siiski hästi ka kodusesse miljöösse, olles üheks heaks kombineerimisvõimaluseks tektstiilkardinatele. Paneelkardinad, mis moodustavad suuri geomeetrilisi liigutatavaid kujundeid, pääsevad kõige paremini mõjule suures ruumis.

Lastetuba sisustades võib lasta fantaasia vabalt lendama, mitte ühegi teise ruumi puhul ei leia eri materjalide tohutud valikuvõimalused nii palju kasutust. Seejuures ei tohiks aga unustada ka seda, et kardinad peavad lapse elu võimalikult mugavaks tegema.

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist