Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Lamellkardinad loovad minimalistliku õhustiku

Vähem on rohkem ehk less is more. Tuntud ütlus kirjeldab suurepäraselt maailmas üha suuremat populaarsust koguvat minimalistlikku elustiili. Võib tunduda esialgu küll uskumatuna, kuid tänu tagasihoidlikumale (elu)keskkonnale on Sul võimalik nautida rohkem vabadust, õnne ja rõõmu. Sisekujunduslikus plaanis aitavad lamellkardinad Sul seda suunda oma kodus ja/või büroos rakendada. 

Lamellkardinad ja nende omadused

Lamellkardinad on oma olemuselt väga lihtsad ning praktilised. Lisaks võimaldavad need oma elukeskkonna efektseks muuta. Seda suuresti tänu lamellkardinate geomeetrilisele karakterile – püstised paneelid on huvitavad ja samas minimalistlikud. 

Milline on lamellkardinate konstruktsioon?

Aknakatted koosnevad ümber oma telje pöörlevatest püstistest lamellidest. Lamellkardinate raam on kõige sagedamini valmistatud alumiiniumist, seda tänu materjali vastupidavusele ja kergesti hooldatavausele. 

Miks valida just lamellkardinad?

 • Minimalistlik karakter
 • Huvitav ja mitmekülgne sisekujunduselement (seda eriti tänu materjalide valikule)
 • Praktiline, sest aitab valgust ja soojust reguleerida ning tagab ka hinnalise privaatsuse
 • Mitmekülgne, sest sobib nii koju kui ka kontorisse 
 • Sobivad suurte aknapindade katmiseks
 • Lamelle on lihtne keerata ja seeläbi valgust ning soojust juhtida
 • Võimalik valmistada spetsiaalselt töödeldud tolmu- ja pleekimiskindlast kangast
 • Lihtne hooldada, näiteks saab seda teha niiske lapiga või kasutada tugevate plekkide või kogunenud tolmu eemaldamiseks pesuvahendit

Millised kangatüübid Avaekspertide salongis saadaval on?

 • Kangas. Lai valik tekstiilkangast lamellkardinaid, mis sobivad Sinu kodu unikaalse stiiliga ning tõstavad seda esile. Meie salongides on kohapeal ka disainerid, kes annavad Sulle vajadusel nõu. 
 • Screenkangas laseb läbi valgust ega takista vaadet välja. Samas tõkestab screenkangas ka UV-kiirgust. 
 • Plastik. Plastikust lamellkardinad on mõnevõrra vastupidavamad kui seda on tekstiilist aknakatted. Neid on ka kergem puhastada, kuid keskkonnasäästlikuse mõistes on looduslähedasemast materjalist aknakatted sobilikumad.
 • Bambus. Bambus on loodussõbralik valik, mis sobib mahedamat eluviisi hindavatele inimestele. Bambus on materjalina ka võrdlemisi vastupidav. Mõnedes riikides kasutatakse bambust lausa ehitustellingute ehitamiseks!

Lisaks on veel kangaid, mis on tule- ja sulamiskindlad, pimendava funktsiooniga, PVC-materjalist, antibakteriaalse seguga töödeldud kangad jpm.

Kus lamellkardinaid kasutatakse? 

Kuna lamellkardinad on oma olemuselt minimalistlikud, siis sobivad need erinevate sisekujunduslike stiilidega. Lamellkardinaid saab paigaldada lakke, seinale ja aknaavasse. 

Lamellkardinad on populaarsed eelkõige kontoriruumide sisustamisel, kuid sobivad suurepäraselt ka kodustesse tingimustesse. Tänu materjalide mitmekülgsusele on võimalik esile tõsta eriilmelisi sisekujunduslikke stiile. 

Kui Sa soovid oma koju või kontorisse minimalistlikke lamellkardinaid, siis võta meiega ühendust!

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist