Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Kuidas aknakatetega kulusid kokku hoida?

Aknakatted ei ole ainult esteetilise ilu eesmärgil. Funktsionaalsete kangaste ja lahendustega on võimalik optimeerida tuppa tulevat valguse ja soojuse hulka ning optimeerida küttekulusid. Tervelt 40% kasvuhoonegaasidest tulenevad kütte- ja õhukonditsioneeride süsteemidest. Väiksemad küttearved ja puhtama elukeskkonna aitavad saavutada targalt valitud aknakatted.

Screen kangaga aknakatted

Screen kangas on spetsiaalne võrkmaterjal, mida kasutatakse aknakatetena (nt rulood) või varjualustena (nt markiisid) nii välis- kui sisetingimustes. Tegu on läbipaistva materjaliga, mis laseb läbi valgust kuid takistab tuppa langevat UV kiirgust.

Screen kanga eelised:

  • Toatemperatuuri reguleeriv – Kangas on tehtud spetsiaalsest võrgust, mis tõkestab tuppa langevat UV kiirguse hulka. Seeläbi hoiab aknakate kuni 90% tuppa tulevast soojushulgast eemale.
  • Energiat säästev – Screen kangast aknakate hoiab ruumi suvisel ajal jahedana, mistõttu puudub vajadus mehhaanilise konditsioneeri järele ruumide jahutamiseks. Talvel vähendab aknakate soojuskagu ning hoiavad küttekulud madalana.
  • Ökoloogiline – Lisaks energiakulule aitab screen kangas loodust säästa energiakuludelt vähenenud CO2 tootmise tõttu.
  • Müra vähendav – Kangas muudab töö- ja eluruumid mõnusaks keskkonnaks, isoleerides väljast tulevat müra hulka.
  • Läbipaistev – Võrkkangas ei takista aknast välja vaatamist, samuti laseb tuppa piisaval hulgal valgust, mistõttu ei ole tarvis näiteks päevasel ajal tulesid põlema panna. Samuti hoiab kangas toa intervaari pleekimise eest.
  • Sobib välis- ja sisetingimustesse – Kangas on ilmastikukindel ja talub hästi otsest päikesevalgust, mistõttu sobib paigaldamiseks nii fassaadile ja markiisidele, kui siseruumidesse akendele.
  • Lai valik värvitoone – Screen kangad on saadaval laias värvivalikus, mistõttu sobivad igasse interjööri või maja fassaadiga.

Screen kangas on tark valik hoone energiakulude vähendamiseks ning keskkonna säästmiseks. Lisaks sellele on materjal esteetiliselt kaunis, laseb tuppa naturaalset päikesevalgust ning reguleerib müra taset ruumis.

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist