Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Kardinad kööki – mida valikul arvestada?

kardinad kööki, köögikardinNagu ka elutoa, magamistoa ja teiste ruumide puhul, mängivad kardinad köögi üldmulje kujundamisel suurt rolli. Hästi valitud köögikardin teeb köögist ruumi, kus on meeldiv nii toitu valmistada, einestada kui ka külalisi kostitada. Mida aga arvestada köögikardinate valikul ja millised on levinumad võimalused?

Kerged ja õhukesed kardinad kööki on klassikaline valik

Paksemast materjalist tekstiilkardinad on hea valik, kui soovid võimalust kööki pimedaks muuta. Kui valguse täielik blokeerimine vajalik pole, sobivad õhemast materjalist kardinad kööki aga üldjuhul paremini. Õhulisi kardinaid on kergem alla võtta puhastamiseks ning samuti ei jää neile köögis liikuvad toidulõhnad nii tugevalt juurde. Kuna köögis olevad kardinad määrduvad üldjuhul kiiremini, on praktiliseks valikuks pestav kangas. Õhulisi tekstiilkardinad saad kombineerida ka teiste aknakatete tüüpidega, näiteks ruloo või voldikkardinaga.

Heledamad kardinad muudavad köögi ruumikamaks

Kardinad köökiKardinatele sobivat värvi valides arvesta nii seinte kui ka mööbli värvi ja köögi üldise stiiliga. Sobida võivad nii sama tooni, kontrastsed, mustrilised, läikivad kui ka matid värvid, kuid eelkõige oleneb see ikka sinu enda maitseeelistustest.

Üldjuhul aitavad heledad ja külmad toonid väiksema köögi visuaalselt suuremaks ning valgusküllasemaks muuta. Tumedad ja soojemad toonid muudavad köögi hubasemaks.

Voldik- ja ribakardinad aitavad privaatsust hoida

kardinad kööki, köögikardinKui elad linnas ja esimesel korrusel, on oluliseks teemaks privaatsus. Kuidas hoida toast eemal möödakäijate pilgud? Heaks lahenduseks on näiteks riba- või voldikkardinad. Ribakardinad saad sättida endale sobiva nurga alla – et sina näed õue, kuid möödujad köögis toimuvat jälgida ei saa.

Alla kinnitatud voldikkardina saad avada ülevalt ja nii akna alumisest osast vaate blokeerida. Nii voldik- kui ka ribakardinate puhul saad endale sobiva valida kümnete erinevate värvide hulgast.

Köögikardina valikul pea silmas ohutust

Kui aken asub pliidile väga lähedal, on mõistlik eelistada aknaraamile kinnitatavaid kardinaid, mis tuulega lehvima ei hakka ja kogemata õnnetust ei põhjusta. Sobivad näiteks nii riba-, voldik-, kui ka rulookardinad.

Soovid leida sobivad kardinad kööki?

Vaata aknakatete valikut siit

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist