Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Kardinapuud nn torupuud

Kardinapuu peal kardinad võivad nii varjata kui ka särada

Kes on kunagi remonti teinud või uut kodu sisustanud, see kujutab ette, kuidas alles kardi­naid ette riputades muutub ruum tõeliselt hubaseks. Kardinapuu küljes rippuvad kardinad on kõige tõhusam viis end ümbritsevast maailmast eraldada, sest lisaks vaate varjamisele summutavad nad ka müra ja aitavad sooja hoida. Ent kardinad võivad samas olla sisekujun­duse hingeks, andes ruumile jäljendamatu isikupära.

Kardinapuud olid nii mõisas kui talumajas

Kardinapuud on asendamatud, kui tahetakse säilitada ajaloolise hoone autentset hõngu. Kardina­puud rõhutavad klassikalist sisekujundust, aga ka luksuslikkust. Ehtsad idamaised vaibad, tammeparkett ja kamin on asjad, mis lausa nõuavad kardinapuu peal kardinaid. Tumedad sametkardinad siidist tupsudega mõjuvad ühtaegu soliidselt ja samas uhkelt! Eksklusiivset muljet saab veelgi lisada, kui valida kardinapuule erilise disainiga otsad.

Ent kardinapuuga on võimalik luua ka täiesti teistsugust, maalähedast miljööd – tekkisid ju just kardinapuuga kardinad esimestena talumajapidamistesse ning olid pikka aega ainu­mõeldavad aknakatte ette riputamise viisid.

Kardinapuu külge võib kinnitada nii raskeid pakse külgkardinaid kui ka õhukesi, peaaegu läbipaistvaid tüllkardinad, mis sobivad eriti hästi ruumidesse, kus tahetakse vältida mööda­käijate võimalust sisse kiigata, jättes endale samal ajal peaaegu segamatu väljavaate. Sageli on otstarbekas mitut kardinatüüpi kombineerida, näiteks võivad õhukesed kardinad rippuda akna ees ööpäevläbi, pimeduse saabudes aga lastakse ka paksemad rulookkardinad alla.

Kataloogist tellitavate tapeetidega koos pakutakse sageli ka sama mustri või tooniga tekstiile. Nii on võimalik kujundada iseäranis terviklik ruum, kus nii seinakatted kui ka kardinad, voodikatted, padjad jm moodustavad täiusliku komplekti.

Materjalid ja lisatarvikud

Kardinapuu võib olla valmistatud puidust, messingist, alumiiniumist, plastmassist jne. Lisaks kardinapuudele pakume ka juurdesobivaid rõngaid, klambreid, kardinahoidjaid ja -paelu, seinakinnitusi jm.

Kaasaegsed spetsiaalsed kardinakangad on pleekimiskindlad ning töödeldud selliselt, et nad ei võtaks külge tolmu ja mustust. Kardinaid saab puhastada tavalise niiske lapiga või keemiliselt.

Lisaks kardinapuudele jm kardinatrvikutele pakume klientidele kõike, mida terviklik teenus hõlmab – alates materjali- ja värvikonsultatsioonist kuni kardinate valmisõmblemise ja ülesriputamiseni.

Küsi pakkumist

Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist