Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

4 ruumi, kus lükanduks praktilist kasutust leiaks

Lükandustega garderoobidest on kirjutatud raamatute viisi materjale ja seda on tehtud põhjendatult – tegemist on tõesti väga praktilise disainilahendusega panipaiga jaoks. Vähem tähelepanu pööratakse sellele, et lükanduks võib olla sobiv ja huvitav ruumide eraldaja.

Mõne jaoks võib tunduda tavalise ukse asemel lükandust kasutada veidra või liialt eksootilisena, seega toome mõned ideed ja aitame visualiseerida ruume, kus uks ei avane sisse või välja, vaid libiseb!

4 ruumi, kus lükanduks praktilist kasutust leiaks

Lükanduks siia ja sinna

  1. Trepiruum – lükanduks on hea panna trepi ette, mis pole avatud vaid omab eraldi ruumi või vahet. Peamine põhjus, miks uks üldse trepi juurde sobib, on see, et see takistab liigset õhuvoolu ega lase soojal ära liikuda.

    Kuid sellisel juhul sobiks ju ka tavauks? – Lükanduks on parem valik, sest see ei jää avades ette, mis võib trepi puhul olla suur risk. Samuti on trepi ümbruses üldjuhul niiehknii ruumi puudu, kuhu vähenõudlik lahendus hästi sobib.

  1. LükanduksKoosolekuruum – kohtumisi ja nõupidamisi saab stiilselt ukse taha peita ja kui need lõppevad, võib ruumi ülejäänud kontorile avada. Kui plaanis on suuremad üritused, saab lükandust avades koosolekuruumi lihtsasti laiendada.

  1. Köök – sarnaselt kontoriga võib ka kodus ruume ühildada või eraldada. Kui köögimelu valjuks või aroomikaks läheb, saab seda ülejäänud ruumi eest eraldada. Kui pidada pidu või lihtsalt tahta natuke avarust, võib köögi taas avada.

    Köögis võib olla ka erinevaid tarvikuid nagu pesumasinad või torud, mis võivad ülejäänud kujundusega mitte sobida. Sellisel juhul saab neid ümbritseda omamoodi panipaigaga, mida sobiva lükanduksega avada ja sulgeda saaks.

  1. Ükskõik, milline laia ukseavaga ruum – kui sul pole, äkki oled mõelnud ühe loomisest? Lükanduks töötab nii intiimse eraldajana kui ka väiksemat sorti, aga majesteetliku väravana; olgu see kas elutoal, magamistoal, tööruumil vms.

Blogipostituse pealkirjaks oleks vast sobinud mõni muu arv, sest tegelikult sobib lükanduks praktiliseks ja trendikaks lahenduseks pea igas kontori- või koduruumis. Kui tahad lihtsalt ust avasse või disainiga mängida, on ka siin võimalusi palju!

Loe veel: „5 põhjust, miks paigaldada liuguks”

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist