Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Voldikuksed

Voldikuksed

Voldikuksed on funktsionaalsed ja erinevate kasutusvõimalustega praktilised uksed.

Voldikuksed võtavad suletuna väga vähe ruumi, mistõttu sobivad väikestesse ruumidesse tekitades rohkem kasulikku pinda. Samuti kasutatakse voldikuid suurtes auditooriumides, saalides jm ühiskondlikes ruumides toimides helikindla ruumieraldajana.

Mis asi on voldikuks?

Voldik- ehk käänduksed koosnevad võrdse laiusega paneelidest, mis ukse sulgudes moodustavad kompaktse paki. 

Voldikukse kandvaks konstruktsiooniks on ülemine siin, mis jätab põrandapinna vabaks. See võimaldab voldikut kasutada ka ruumieraldajana ilma põrandakatet kahjustamata. 

Uksed valmistatakse ühe ukselehena, kus uks avaneb ühelt poolt äärest või paarisuksena, kus uks avaneb ava keskelt kahele poole.

Voldikukse eelised

 • Võtab vähe ruumi – Voldikuksed avanevad külgedele moodustades uste tahkudest voldiku. Kompaktne avamis- ja sulgemissüsteem tekitab suurema kasuliku pinna, mistõttu sobivad käänduksed eriti hästi väikestesse ruumidesse andes rohkem võimalusi toa sisustamiseks.
 • Erinevad kasutusalad – Voldikuksi kasutatakse nii ruumieraldajana, vaheustena, garderoobiustena kui panipaikade tekitamiseks. Näiteks on nad hea lahendus büroo vaheseinana. 
 • Lihtne paigaldada ja hooldada – Voldikuksed kinnitatakse lakke või ukseavasse, kus uks liigub mööda ülemist siini. Volditavate uste hooldamiseks piisab niiske lapiga puhastamisest.
 • Toimib ruumieraldajana – Ripplahendus jätab põrandapinna vabaks, mistõttu sobivad uksed suuremate ruumide, nt büroopindade, auditooriumide, koosolekusaalide või muude üldkasutatavate ruumide eraldamiseks.
 • Summutab müra – Voldikuksed on helikindlad ja isoleerivad müra. Helikindlad uksed on hea valik, kui on soov end mürast lihtsasti eemaldada.
 • Talub niiskust – PVC-st valmistatud uksed on lisaks heale väljanägemisele vastupidavad ka niisketes keskkondades nagu dušširuum, saun, riietusruum jne.
 • Erinevad stiilid – Voldikuid on võimalik avanema panna nii vasakule, paremale kui ka mõlemale poole ning keskele suletavatena – nii kuidas parasjagu vajadus on. Ustel võivad olla eri pooltel erinev kate, mis sobitub ruumi interjööriga.

Kus kasutada voldikuksi?

Voldikuksi kasutatakse erinevates ruumides ja otstarvetel:

 • Kitsad ruumid – Voldikuksed sobivad kasutamiseks kitsastes ruumides, kus külghingedel uks ei mahu avanema või tekitab ebamugavusi. Voldiku kasutamine tekitab suurema kasuliku pinna ja muudab sisustamise lihtsamaks.
 • Suured ruumid – Suurtes auditooriumides, saalides, restoranides, büroodes jm ühiskondlikes ruumides kasutatakse voldikuksi helisummutava ruumieraldajana.
 • Vaheseinad – Voldikukse konstruktsioon jätab põrandapinna vabaks, mistõttu kasutatakse voldikuid sageli ruumieraldaja või toa jagajana. Sageli näeb voldikseinu bürooruumides erinevate osakondade või koosolekuruumide eraldajana.
 • Garderoobid – Voldikuksed liiguvad juhtsiinidel, mistõttu sobivad garderoobikappide katteks. Mugav ja ruumi säästev lahendus.
 • Panipaigad – Voldikute abil on võimalik optimaalselt ära kasutada erinevaid ruumi eripärasid ja süvendeid, näiteks trepi alust, luues sinna panipaiga.
 • Niisked ruumid – PVC-st valmistatud uksed on lisaks heale väljanägemisele vastupidavad ka niisketes keskkondades nagu duširuum, saun, riietusruum jne.

Voldikuksed on mitmekülgsete omadustega funktsionaalsed uksed, mis sobivad lisaks statsionaarse ukse asendamiseks ka ruumieraldajaks või panipaiga tekitamiseks. Uksi valmistatakse tellija mõõtude järgi. Laiast valikust leiab sobiva stiiliga voldiku igale ruumile.

Kui sul on voldikuste kohta siiski veel küsimusi, saada meile päring või tule uudista kohapeal Tallinna kesklinnas (Pärnu mnt. 139a) või Mustamäel (Kadaka tee 44).

Küsi pakkumist

Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist